• Welcome to Whisky Forum Bulgaria. Please login or sign up.

Какво пробвахте последно?

Started by Dobrev, 04, November, 2011, 11:10:59

Previous topic - Next topic

Evgeni

Много приятно питие. Цената също беше отлична за пазара, под 50 лв/промо/. Не съм специалист и не мога да долавям нюансите във вкуса като повечето от вас, но определено в това има експлозия от плодови аромати, свежест, мекота и ми се стори сладко и вкусно. Може би тази палитра от аромати се дължи на бъчвите в които отлежава, а те някъде прочетох че са пет вида /1. Бялo cyxo Бypгyндско вино/Франция/ 2.Чepвeнo cyxo винo Каберне совиньон oт Haпa, Kaлифopния/САЩ/. 3. Дecepтни пopтyгaлcĸи cлaдĸи винa Πopтo. 4. Maдeйpa. 5. Иcпaнcĸo шepи./, както и че е без студена филтрация. А за мекотата влияние вероятно има тройната дестилация. С две думи: добро ирландско уиски на добра цена.
Ако трябва да избирам между Паркинсон и Алцхайер, бих избрал Паркинсонът. По-добре е да разлееш малко уиски по панталона си, отколкото да забравиш, къде си оставил цялата бутилка !!!

atanas

На феста ще има клас на Teeling, така че може да пробваш там още техни представители. Преди към 5 години възродиха сериозно марката, като пуснаха  няколко много добри неща, включително малца, за който говориш и като цяло и на мен много ми харесаха - бях изненадан, че и зърненото беше на ниво.

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

Evgeni

Аз също бях много приятно изненадан от зърненото им уиски и съм приложил една бутилка в запасите си.

Някой да е опитвал ирландския сингъл малц на The POGUES ?
Ако трябва да избирам между Паркинсон и Алцхайер, бих избрал Паркинсонът. По-добре е да разлееш малко уиски по панталона си, отколкото да забравиш, къде си оставил цялата бутилка !!!