Author Topic: Какво пробвахте последно?  (Read 170399 times)

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +24/-2
Re: Какво пробвахте последно?
« Reply #840 on: 28, May, 2019, 17:41:54 »
Стандартната 10ка на Аран е много приятна за пийване. Цената също е приятна. Ошетал съм и една бутилка 14ка, но не мога да кажа, че е кой знае колко по-хубава от 10ката. Machrie Mhor Cask Strength също ми допадна, но съм го пил само веднъж на тейстинг и не бих тръгнал да вадя генерални заключения.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +46/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #841 on: 28, May, 2019, 17:51:49 »

Machrie Mhor Cask Strength също ми допадна.
За колегата да уточним, че това е пушения Аран.
Колкото до 14ката - ти каква си пробвал, защото те бяха най-различни финиши в тази серия?

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

Ivaylo

• Full Member
  • Drams: +4/-0
« Reply #842 on: 28, May, 2019, 19:18:18 »
Вкусно звучи този пайксвил. В заеедение ли ги пробва?

На командировка в Щатите съм в момента и се възползвам от възможността да тествам каквото ми попадне :)

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #843 on: 28, May, 2019, 19:21:07 »

На командировка в Щатите съм в момента и се възползвам от възможността да тествам каквото ми попадне :)

Дерзай тогава и пълен отчет тук след това :)

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +24/-2
« Reply #844 on: 29, May, 2019, 10:22:56 »

Machrie Mhor Cask Strength също ми допадна.
За колегата да уточним, че това е пушения Аран.
Колкото до 14ката - ти каква си пробвал, защото те бяха най-различни финиши в тази серия?
Тази - https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/55100/arran-14-year-old
Беше стандартна 14ка преди да измислят разните финиши.

Ivaylo

• Full Member
  • Drams: +4/-0
« Reply #845 on: 03, June, 2019, 12:26:52 »
Още няколко американеца (всичките са тествани от Tumbler тип чаша, тъй като в бара нямаха подходящи дегустационни чашки):
- James E Pepper Rye (50%, non-chill filtered, 2 yo) - Сладко, пикантно, магданоз, виолетки, тофи, цитрус (портокал? ), черен шоколад. Така написано звучи добре, но реално не ми хареса особено, не беше нищо специално.
- Redemption Rye 8 yo (122.2 proof, non-chill filtered) - много интензивен аромат, кожа, ром, кафе, портокал. На вкус сухо, сладко, кожа, карамел, грозде, плътно и сипкаво, дъб, кафе, карамел, подправки. Много ми допадна и въпреки че му добавих малко вода, определено може и без нея.
- Van Brunt Stillhouse Bourbon (42.3%) - Нещо средно между Пещерска гроздова и Троянска сливова (без майтап), сурово дърво, сладникави и кисели нотки. Може би най-неприятното уиски което съм пробвал :D .
Реших че следващото трябва да оправи вкуса в устата:
- Stagg Jr. Bourbon (не успях да видя кой  бач е конкретната бутилка и какъв % алкохол, но принципно са CS 60%+, нефилтрирано) - Страхотен нос, презрели плодове, вишни, праскови, банани, много сухо, стафиди, сушени кайсии (след като подиша, сушените кайсии доста изпъкват), фъстъчено масло, препечени ядки, восък/пчелна пита. На вкус също сухо, много вишни, сладко от дюли, подправки, има нужда от вода, продължителен финал. Вече имам нов любим бърбън :)
Донесох си и една бутилка Coppersea Bottled In Bond Rye Malt, когато я отворя ще ъпдейтна :)

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +54/-2
« Reply #846 on: 05, June, 2019, 10:21:24 »
Да ти завиди човек!
Браво и благодаря за интересната и полезна дописка от твоите уиски преживявания в Северна Америка.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #847 on: 05, June, 2019, 12:06:20 »
Аз определено му завидях :)

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +54/-2
« Reply #848 on: 10, June, 2019, 09:42:09 »
Тъмните облаци над нашия уиски небосклон все повече се сгъстяват. Явно трябва да се запасяваме.
Това в кръга на шегата, но вижте следващото четиво: https://www.dnes.bg/index/2019/06/08/globalnoto-zatopliane-ni-otnema-skoro-i-shotlandskoto-uiski.412392
Трябва да пазим околната среда и нашата планета. Нека уиски ентусиастите покажем, че не сме безразлични към тази толкова важна за човечеството тема.

Sirakoff

• Full Member
  • Drams: +3/-0
« Reply #849 on: 26, August, 2019, 15:41:23 »
Glendronach 10-year-old Forgue - https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/116862/glendronach-10-year-old-forgue
Първи сблъсък с дестилерията, която ползва шери олоросо и шери педро хименез бъчви.
Явно са малко 10 години защото, дори при 43% AVB алкохолът се усеща доста. Усеща се влиянието и на шери бъчвите, но е доста бодлив вкуса. Определно за 10 години не е улегнал дестилата, така както примерно при Arran е за 10 години. Бутилката ме привлече с това че съдържанието е нефилтрирано и неоцветено. Иначе е приятно питие. Определно ще се оглеждам за по-отлежали преставители на дестилерията.

Sirakoff

• Full Member
  • Drams: +3/-0
« Reply #850 on: 09, September, 2019, 10:02:32 »
Още новости от събота вечер   8) dram
1.  Talisker Port Ruighe (70cl, 45.8%) - много добра комбинация от характера на Талискър сторм и приятно усещане за тъмен шоколад. За мен много добра комбинация от вкусове и никой не изпъква силно пред другия. С няколко капки вода и като се отпусне в чашата опушеното излиза и става още по-приятно. Опушеността е вкусна като в Bowmore 12.
2.  Deanston Virgin Oak (70cl, 46.3%) - принципно в списъка с желания ми е 12-ската, но това ми попадна на много добра цена и не можах да откажа. Нефилтрирано и неоцветено и доста вкусно! На нос откривам Обан 14 на 90%. На вкус е вече по-далеч от Обан-а, но е много добро. Усеща се вкуса на прясното дърво, без да е силен и натрапчив. Много добро питие.
« Last Edit: 09, September, 2019, 10:07:47 by Sirakoff »