Author Topic: Какво пробвахте последно?  (Read 162612 times)

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +46/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
Re: Какво пробвахте последно?
« Reply #820 on: 07, May, 2019, 13:57:31 »
Аз така и не пробвах стандартното издание. Срам и резил. Все не идвам до него. Ще трябва да му отделя време на следващия уиски фест, защото иначе не виждам кога би ми се отдала възможност.
Иначе в Лидл го има намалено (май около 40лв) в кутия с шейкър.

Иначе вчера, съвсем изненадващо, ми се отдаде възможност да пробвам отново Glenfiddich 18yo. Много приятно ме изненада. Все още си е много добро и универсално уиски. Става за пийване, чудесно се вързва с различна храна (като Glenlivet 15yo), неангажиращо, но в същото време не е обикновено. Стабилен спейсайдър. Браво.

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +54/-2
« Reply #821 on: 08, May, 2019, 14:20:13 »
В този ред на мисли да призная и аз, че скоро си отворих бутилка "Tomatin" 12 и останах доста доволен от съдържанието, без да съм имал каквито и да било високи очаквания. Уискито е много добро и доста балансирано. Бутилирано на 43% и на бюджетна цена. Какво повече му трябва на човек в днешното комерсиализирано и търговски ориентирано уиски време. Много приятно уиски! И не мога да не отбележа, че Джим Мъри му е дал 91,5 точки през 2016 година, което ми се струва заслужена оценка.

Skye

• Aficionado Member
  • Drams: +18/-0
« Reply #822 on: 08, May, 2019, 16:01:11 »
Аз пък вчера си припомних, колко е добър Lagavulin 16 :)
16 годишно уиски (110-120лв за 700мл), горе-долу на цената на измисления NAS на Mortlach Rare Old (90-100лв за 500мл!!!)

Sirakoff

• Full Member
  • Drams: +3/-0
« Reply #823 on: 09, May, 2019, 01:32:05 »
Аз пък вчера си припомних, колко е добър Lagavulin 16 :)
16 годишно уиски (110-120лв за 700мл), горе-долу на цената на измисления NAS на Mortlach Rare Old (90-100лв за 500мл!!!)
Първата вечер на последния фест, за последно питие оставих Lagavulin 16. След това вечерях, и след вечерята пак имах послевкус от това уиски. :)
Добър е, да!

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #824 on: 09, May, 2019, 08:59:03 »
 Lagavulin 16 си е непреходна класа и класика. Неповторимо уиски!
А имаше време, когато беше по около 70 лева. Ако съм знаел, че така ще се развият нещата в ценови план, щях да се презапася.
« Last Edit: 09, May, 2019, 09:08:52 by Evgeni »

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +24/-2
« Reply #825 on: 09, May, 2019, 12:37:00 »
Ако знаехме, че така ще се надуе балона, щяхме да сме го надули преди години. Преди 5-6-7 години бутилка ХП 25 беше към 250 лева. Талискер 10 г беше 50ина лева, че и надолу. 25-30 годишни уискита вървяха под 250-300 лева. Сега тези пари я стигнат, я не стигнат за поредната НАС простотия на Ардбег или Лафройг.

Skye

• Aficionado Member
« Reply #826 on: 14, May, 2019, 15:11:38 »
... Bowmore 10 Dark&Intense, spanish oak sherry casks. Прекрасно уиски! Типичен Bowmore, но над стандартното ниво. И шерито си е казало тежката дума. Много добре се е получило и може би единствената възможна забележка е относно градуса, който можеше да е поне 43%, а най-добре да беше 46%...
Пробвах го и аз вчера. Абсоютно точно го е описал Евгени. Само мога да добавя, че ако някой реши да започва с Islay или други пушилки, това е добър вариант за начало. Има добър баланс между пушека и шерито.

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #827 on: 21, May, 2019, 14:03:01 »
Така като гледам, май да взема и аз да си купя една-две бутилки. Но препоръчвам да пробвате и 15 годишния Golden and elegant. Според мен е изключително приятно уиски на доста добра цена.

Skye

• Aficionado Member
« Reply #828 on: 21, May, 2019, 15:52:10 »
... препоръчвам да пробвате и 15 годишния Golden and elegant. Според мен е изключително приятно уиски на доста добра цена.

Различно ли е от 15 Darkest? И кава е добрата цена :)

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #829 on: 21, May, 2019, 15:53:49 »

15 годишния Golden and elegant. Според мен е изключително приятно уиски на доста добра цена.

Това за безмитната ли е?
Между другото най-вероятно ще съм във Варна на 1 юни. Нашата фондация съвместно с Компас организираме детско парти в морската градина.
Така че всички варненци, взимайте децата и в 11ч елате да се видим. Винаги е много забавно за децата.

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #830 on: 21, May, 2019, 17:16:16 »
@skye - нищо общо нямат, това е само бърбън бъчви, по-скоро много прилича на Маринъра. За пийване е просто идеално

Насе, задължително трябва да измислим вариант да се видим поне за малко.

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #831 on: Yesterday at 09:09:05 »
По повод на тези "Bowmore" - и се чухме с sharksfin и той провери на Морска гара. Има ги и цените, доколкото си спомням бяха 65 лева за десетката и деветдесет и нещо за петнадесетката. Говорим за литър и ако не се лъжа 15-та е 43%. В общи линии доста си заслужава, като добавим и резистентното качество на продукта. 

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #832 on: Yesterday at 09:19:26 »
Охо, добре е. Шарк, пусни линк към морската гара, че ако успея да се измъкна на 1ви да отскоча да си взема една десятка.

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #833 on: Yesterday at 10:05:01 »
Опасявам се, че нямат сайт. 10-ката е 66 лева, 15ката е 86.

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #834 on: Today at 09:36:51 »
Ето линк, но тук може да се види актуална информация само за адресите на магазините и месечните промоции:
https://www.travel-free.bg/offers.html