Author Topic: Какво пробвахте последно?  (Read 155378 times)

Skye

• Aficionado Member
  • Drams: +15/-0
Re: Какво пробвахте последно?
« Reply #760 on: 19, November, 2018, 22:27:20 »
В Андора бил по 7 евро.....егати държавата сме!
В Андора ДДС на алкохола е 4.5 % и няма акциз.
5 милиона испанци и французи ходят там годишно да пълнят торбите...
Не са го надушили руснаците, сигурно 50 милиона ще минават оттам :)

« Reply #761 on: 19, November, 2018, 23:01:55 »
В Андора бил по 7 евро.....егати държавата сме!
В Андора ДДС на алкохола е 4.5 % и няма акциз.
5 милиона испанци и французи ходят там годишно да пълнят торбите...
Не са го надушили руснаците, сигурно 50 милиона ще минават оттам :)
И аз бих минал, ама ми е далечко. Що и в България не е така ? Ще стачкувам, като всички, с лозунга: "За ефтин алкохол без главобол"  ;D
Ако трябва да избирам между Паркинсон и Алцхайер, бих избрал Паркинсонът. По-добре е да разлееш малко уиски по панталона си, отколкото да забравиш, къде си оставил цялата бутилка !!!

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +27/-4
« Reply #762 on: 20, November, 2018, 07:43:11 »
Това с "дишането" си е изпитът за всяко уиски.  Обаче "първия дъх" - отварянето често лъже, най- точно усещане получавам като повторя. Затова не бързам със заключенията. Веднъж  - Наско сигурно помни, за пръв път като опитахме Пендерин, Пепи каза : Ега ти акумулаторната миризма и всички се съгласиха. Само час по-късно много ни хареса. Евгени май беше в Русия тогава и жулеше водка.

vutzov

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +13/-0
« Reply #763 on: 20, November, 2018, 13:17:26 »
Ъпдейт относно Макалан-а (12 double cask) - след като подиша в бутилката доста се подобри и ми харесва повече :)

Попадна ми онзи ден следния цитат с класно чувство за хумор. Нищо лично, нито към дестилерията или NAS серията или 12уо Double Cask, просто да оценим интелигентния изказ  :) :) :):

...  It was THE Macallan.
But then they released their pole dancer series, and followed it with the 12 YO sulfur-cask (or was it double sulfur cask) expression.
Among true connoisseurs, Macallan's reputation is at an all-time low ...

« Last Edit: 20, November, 2018, 13:19:07 by vutzov »

Skye

• Aficionado Member
« Reply #764 on: 20, November, 2018, 15:44:24 »
Добър е цитатът :)

Факт е, че има 10ки, та и 8ци ако щеш, за по 60-70 лева, които поне на мен ми харесват повече от 12ката на Макалън за 100 лева.
А един от NAS-овете, след като за 2 години едва го преполових, накрая го забърках с една пушилка, та стана нещо прилично за пиене...
Може и нарочно да го правят, да вдигнат цените на старите ботлинги :)

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +23/-2
« Reply #765 on: 20, November, 2018, 21:02:05 »
не съм фен на Макалан, обаче въпросната 12ка ми хареса. Може би защото не очаквах нищо. По-добра от всеки файн оук. Далеч не най-доброто, но много приятно шери уиски.ако беше 46 градуса, щеше да е съвсем друго нещо.

Ivaylo

• Full Member
  • Drams: +4/-0
« Reply #766 on: 21, November, 2018, 10:00:03 »
Цитатът е в десетката, "double sulfur cask"  ;D ;D ;D
Определено избързах със заключенията за уискито, просто първоначалните впечатления бяха малко разочароващи, но пък сега е различно уиски. Въпреки това съм съгласен и със Skye, че има 10-ки и 12-ки за по-малко пари които ми допадат повече (Гленфарклас например).

Skye

• Aficionado Member
« Reply #767 on: 22, November, 2018, 11:07:01 »
Някой опитвал ли го е това?

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +44/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #768 on: 22, November, 2018, 13:07:15 »
Аз не съм. Те сега го пуснаха. С него замениха NAS sherry cask-a.
Старата версия не ми допадаше. Предпочитах Ale cask версията. NASът на промоции беше 16лв. Да видим те 4лв отгоре и обявена възраст дали са променили нещо.
« Last Edit: 22, November, 2018, 13:09:40 by atanas »

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

Skye

• Aficionado Member
« Reply #769 on: 22, November, 2018, 16:41:16 »
Да, сещам се за NAS версията, но не си спомням да съм я опитвал.
И мен това, което всъщност ми привлече вниманието, бяха обявените години.
Щом сега го пускат за първи път, едва ли някой го е опитвал, така че тичам утре до Кауфланд да взема 1-2 бъклици dram

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +53/-2
« Reply #770 on: 23, November, 2018, 09:47:13 »
Дайте да го пробваме!
Все пак осем години, са си осем години, а както е казал Алън Александър Милн - "Колкото повече, толкова повече!" и "Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед… и това са две гърненца с мед.".

Sirakoff

• Jr. Member
  • **
  • Drams: +3/-0
« Reply #771 on: 26, November, 2018, 09:34:00 »
1. Glen Orchy 5 - след толкова писано за него, реших и аз да го пробвам. На нос е приятно, както и на вкус, но има доста кратък послевкус. Интересното е че чашата, от която съм го консумирал на следващия ден не притежава никакви останали аромати от него.
2. Bowmore 12 - лично аз не съм привърженик на пушеците, но това уиски има много елегантен и вкусен опушен торфен вкус. На нос също доста приятно загатва за торф. Доста комплексен и продължителен послевкус. В сравнение с Ardbeg 10, което на мен ми е на горната граница на опушените вкусове, ми хареса повече от ардбега, определено.
« Last Edit: 26, November, 2018, 23:27:06 by Sirakoff »

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +44/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #772 on: 26, November, 2018, 09:39:57 »

1. Glen Orchy 5 - след толкова писано за него, реших и аз да го пробвам. На нос е доста приятно, както и на вкус, но има доста кратък послевкус.
Нормално е за послевкуса. Освен ако не е торфено уискито, послевкусът е функция на отлежаването: вторични вкусове от дървото и третични от интеракцията на елементите в бъчвата, като се образуват нови съединения.

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

Skye

• Aficionado Member
« Reply #773 on: 26, November, 2018, 10:28:12 »
Аз вчера опитах Glendalough 13 Year Old Mizunara Finish, което колега от форума великодушно сподели (благодаря, Спас!)
Страшно ми хареса!
За първи път опитвам Mizunara и мога да кажа, че доста интересно се е получило.
На нос, шоколад, ванилия и кокос  - или с една дума Bounty :)
На вкус, маслено, пак кокос. Бърбъна също се усеща...
Финала - дълъг и сгряващ.

Не си спомням, дали го имаше на феста, но ако го има догодина, задължително ще го опитам отново!

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #774 on: 27, November, 2018, 15:28:46 »
1. Glen Orchy 5 - след толкова писано за него, реших и аз да го пробвам. На нос е приятно, както и на вкус, но има доста кратък послевкус. Интересното е че чашата, от която съм го консумирал на следващия ден не притежава никакви останали аромати от него.
2. Bowmore 12 - лично аз не съм привърженик на пушеците, но това уиски има много елегантен и вкусен опушен торфен вкус. На нос също доста приятно загатва за торф. Доста комплексен и продължителен послевкус. В сравнение с Ardbeg 10, което на мен ми е на горната граница на опушените вкусове, ми хареса повече от ардбега, определено.

Като чета за Bowmore - а и "мед ми капе на сърцето"! Любимата ми дестилерия с неповторим аромат и вкус! Най-елегантния, най-кадифения, най-ефирния, най-сладкия и най-вкусен торф и пушек, които могат да се открият в едно уиски. Точно за това на колегите, които не са почитатели на "пушецитет" винаги препоръчвам да опитат Bowmore. И този подход почти винаги работи, защото наистина продуктите им са неповторими. 

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #775 on: 27, November, 2018, 15:43:12 »
Аз вчера опитах Glendalough 13 Year Old Mizunara Finish, което колега от форума великодушно сподели (благодаря, Спас!)
Страшно ми хареса!
За първи път опитвам Mizunara и мога да кажа, че доста интересно се е получило.
На нос, шоколад, ванилия и кокос  - или с една дума Bounty :)
На вкус, маслено, пак кокос. Бърбъна също се усеща...
Финала - дълъг и сгряващ.

Не си спомням, дали го имаше на феста, но ако го има догодина, задължително ще го опитам отново!

Сещам се за един голям специалист на тема "Mizunara" и това е Тошко. Той винаги задава въпросът, какво дава на уискито бъчвата от Mizunara? Нещо толкова характерно и отчетлива, която ясно се долавяше в Yamazaki 18 /лека му пръст/. И няма да отговоря, защото това е вид тест, или по-точно малка задачка за хората, на които им се занимава с нейното решаване.

Skye

• Aficionado Member
« Reply #776 on: 30, November, 2018, 15:27:54 »
Вчера на летището във Виена един индиец черпеше със Chivas Extra и Chivas XV.
Опитах XV, не е лошо, ама за тея пари има по-добри неща.
Може би и пластмасовата чашка за шотове също изкривява представата за самото уиски...
Иначе цените на всички уискита бяха убийствени...

Sirakoff

• Jr. Member
  • **
  • Drams: +3/-0
Какво пробвахте последно?
« Reply #777 on: 07, December, 2018, 21:42:21 »
Dalmore 12 - днес отворих бутилката и имам първи впечатления! Аромат - ванилия, сушени плодове. Готино. На вкус е същото, като добавим и усещане за тъмен шоколад и портокалова кора сякаш. Засега от първите глътки толкова. Хубаво е. С добавяне на малко вода, ароматите се засилват, но вкуса се размива леко.
Сякаш е малко надценено, като цена. Не ми харесва че е оцветено с карамел и филтрирано, но явно това целят. Иначе пък цвета на бутилката е някакси така коледен. :)

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +23/-2
« Reply #778 on: 08, December, 2018, 12:57:17 »
Преди 4-5 години бях взел литър 12 годишен Далмор за 60ина лева. За тази цена си е идеален. 15ката беше 85 лева за литър и също беше перфектно. Но на тези цени, които им искат днес - няма да ми дойде на акъла да ги купя. За тези пари има къде-къде по-интересни неща.

« Reply #779 on: 10, December, 2018, 12:00:32 »
Някой да е опитвал "Grant's triple wood smoky"? Мнения и оценки, ако може!
Ако трябва да избирам между Паркинсон и Алцхайер, бих избрал Паркинсонът. По-добре е да разлееш малко уиски по панталона си, отколкото да забравиш, къде си оставил цялата бутилка !!!