• Welcome to Whisky Forum Bulgaria. Please login or sign up.

12 - годишни блендове

Started by Evgeni, 05, February, 2020, 10:44:35

Previous topic - Next topic

Evgeni

Преди два месеца, от едно тържество ми останаха отворени две бутилки уиски. Едната "Chivas Regal" 12 Year Old, а другата "Johnnie Walker" Black Label 12 Year Old. Чудех се какво да ги правя и докато мъдрувах по тази тема, съзрях сред запасите си "Dewar's" 12 Year Old и "The Famous Grouse" 12 Year Old, и тогава ми хрумна идеята да направя един тест и съпоставка на 12 годишни блендове. Ще е интересно да се анализират, а накрая да се състави и класация. В съпоставянето ще включа и още два бленда, които също събират прах сред запасите ми - "Grant's" 12 Year Old и "Ballantine's" 12 Year Old Blended Scotch.
При пръв удобен случай почвам дегустациите, а очаквам мнения за качествата на тези уискита, защото в "коментарите се ражда истината".     

Skye

Сериозно начинание, заслужаващо адмирации!
Блендовете остават някак си в сянката на сингъл малца, но аз поне, като се замисля, съм опитвал 12ки бленд по-добри от разни малцове без години.
Ще очакваме отзивите на твоето изтънчено и опитно небце, като нов епизод на Staр Wars :)

todoresqu

07, February, 2020, 15:36:41 #2 Last Edit: 07, February, 2020, 15:39:45 by todoresqu
Къде ще е събитието? Мисля , че имам 6 чаши.

Evgeni

Мислех събитието да е "по домашно му" и всеки ентусиаст да си прави опитите вкъщи, като след това обменяме информация и накрая направим класиране.
Сега като се замисля, обаче, би могло да се направи и в по-широк формат и обсъждане. Идеята на Тошко никак не е лоша и ще се получи много интересно.

malty minion

Dewar's помоему е най-прилично. Черният етикет е също приятно. 

atanas

Балантайнса си го тача много, но Евгени е прав - само в директно сравнение можем обективно да кажем кое ни харесва.
Та, Евгени, кога и къде ни събираш? Ще измислиш колко да е входа, да оправдаем отварянето на толкова бутилки.

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

Evgeni

Наистина трябва да се съберем и да ги съпоставим директно. Ще е доста интересно. Сигурен съм.
Успях да отворя и шестте бутилки и съм ги пробвал само по веднъж, но се изненадах, колко различно ми "звучат". Малца си е малц, но от време на време трябва да си припомняме и сериозните блендове. Определено има с какво да се обогатим и от тях.