• Welcome to Whisky Forum Bulgaria. Please login or sign up.

ПРОМОЦИЯ

Started by донКурлеоне от СиераЛеоне, 28, November, 2019, 00:38:54

Previous topic - Next topic
28, November, 2019, 00:38:54 Last Edit: 28, November, 2019, 22:29:04 by донКурлеоне от СиераЛеоне
Привет на всички. Отварям една тема за промоциите и бих искал всеки, който види някъде уиски на добра цена да пише тук, за да може останалите да се възползват от намаленията.
Аз започвам с това което видях днес 27.11.2019
Billa: Glenfiddich 15 /53 lv/; Glenmorangie 10 /51 lv/; Graganmore 12 /49 lv/; Oban 14 /74 lv/; Johnnie Walker 15 /51 lv./; GlenKinchie 12 /54 lv/; Dalwhinnie 15 /56 lv/; Johnnie Walker 18 / 105 lv/. Има ги в различните магазини различни видове по 1-2-3 бройки с етикет РАЗПРОДАЖБА /-30%/.
Аванти: Пускат Tullamore dew 10 single malt /40 lv/; Tullamore dew 12 / 40 lv/; Tullamore dew Phoenix /40 lv/; Dewar's 12 /33 lv/. Казаха ми, че ще има и много други предложения, защото чистели старите бандероли. Това засега от мен, ако видя нещо ново на промоция ще пиша, а и вие пишете.
Ако трябва да избирам между Паркинсон и Алцхайер, бих избрал Паркинсонът. По-добре е да разлееш малко уиски по панталона си, отколкото да забравиш, къде си оставил цялата бутилка !!!

Sirakoff

Днес в Аванти забелязах добри цени на Glenfiddich XX и IPA - на по 60лв са.

Ivaylo

Днес напазарувах от тук:
https://drinklink.bg/cheren-petak/
Имат доста добри намаления :)

29, November, 2019, 23:53:08 #3 Last Edit: 30, November, 2019, 09:37:17 by донКурлеоне от СиераЛеоне
Кауфланд пред касите има железен нисък стилаж, където има много и различен намален алкохол. Днес си взех Джони Уокър Дабъл блек за 36 лв. В магазина има и Грандс 8 г. за 20 лв.

Лидъл са пуснали Ben Bracken 3 уо Speyside Single Malt в кутия за 23 лв. Някъде прочетох, че Лидъл е ползвала услугите на външна фирма, Clydesdale Scotch Whisky Co, която вероятно е организационно свързана с компанията производител на уиски Whyte & Mackay. Именно тази външна фирма, разполагаща с нужното количество уиски е бутилирала дестилата под името Бен Бракен /Ben Bracken/. Бен Бракен не е име на конкретна дестилерия, независимо, че уискито е едномалцово и е продукт именно само на една дестилерия. Тя обаче не е посочена, най-вероятно защото не е желала името `и да бъде свързана с конкретния дестилат. Благинката е 40-градусова, навярно е с подсилен цвят и е студено филтрирана. И най-вече е изключително поносима като цена. Някой да го е опитвал, моля за отзиви, че ми стана интересно това сингъл малц уиски. P.S. Това открих за него:
Характер: Лек и плодов, много елегантен Speyside Single Malt Scotch Whiskey.
Аромат: напомня на узрели круши и кайсии, които са в сладък мед и овкусени с малко ванилия и канела  придружени от освежаващо докосване на лимонова кора.
Вкус: Крем, кремообразен карамел и млечен шоколад се сливат с пикантни аромати, бананова торта, кафе лате и печени бадеми.
Резонанс: Дълготраен, орех и свеж.
Награда:   IWSC Silver Outstanding /Изключително сребро 86-89: изключителен пример, отлично качество/
Ако трябва да избирам между Паркинсон и Алцхайер, бих избрал Паркинсонът. По-добре е да разлееш малко уиски по панталона си, отколкото да забравиш, къде си оставил цялата бутилка !!!

Sirakoff

Quote from: донКурлеоне от СиераЛеоне on 29, November, 2019, 23:53:08Кауфланд пред касите има железен нисък стилаж, където има много и различен намален алкохол. Днес си взех Джони Уокър Дабъл блек за 36 лв. В магазина има и Грандс 8 г. за 20 лв.

Имаше JW Platinum 18YO за 80 лв с бандерол от 2014, но бяха 3 броя и на следващия ден ги нямаше, пак на тези ниските кошници.

Аванти: Грантс 18 /65лв./; Грандс 12 /32лв/.

TABACCHI - Интернет магазин и магазин в София на Стамболийски срещу мола до техническия техникум. Имат 25% намаление на много видове уискита. Взех си Glenmorangie 12 Lasanta за 64 лв.

Кауфланд Aberfeldy 12 метална златна кутия като кюлче злато 62 лв.

Lidl. Glen Orchy 5 y.o. malt, 12 лева.

На 28 и 29 /събота и неделя/ декември 2019г, в Т-Маркет има промоция на всички видове уиски -25% с т-маркет карта.

Аванти Highland Park 18 y.o. 160 lv.

Evgeni

Две бутилки "Ben Bracken 3 уо Speyside Single Malt" успях да си купя и аз. Едната я подарих, а другата не смея да я отворя, защото нямам никакви очаквания. Сингъл малц от Спейсайд, бутилиран на минималната възраст от 3 години. А цената от 23 лева е поносима, но не бих я нарекъл ниска за такъв продукт. Лидъл могат много повече, ако мога така да се изразя, но все пак ги купих от любопитство. Ако някога закъсам толкова, че да я отворя, ще споделя моите впечатления.
А що се отнася до "Whyte & Mackay", за компанията от Глазгоу мога да кажа само добри неща. Имат си няколко дестилерии и си ги ползват, а Ричард Патерсън е всепризнат майстор, въпреки странностите му и лекото комерсиализиране от време на врем. Все пак живеем в комерсиално време, в което е важно да се оцелява, а когато това се случи, може да се позволи и луксът компанията да се прави на "готина". Да не забравяме и "уискито на сър Ърнест Шакълтън", за което заслужават само адмирации. Компанията има един прекрасен обикновен бленд, който спокойно мога да кажа, че е един от най-добрите обикновени блендове, които съм опитвал. Не че го правя често, но наистина е много добър. Толкова е малцов, а съм опитвал и 13-годишният вариант, който наистина е превъзходен, но и цената му е височка за честа употреба.
Горе долу, такава е ситуацията и с "Glen Orchy 5 y.o. malt", кийто се бутилира от дъщерна компания на "Whyte & Mackay". Не можах да си го купя по време на промоцията от 12 лева, но ако го бях намерил щях да си взема няколко бутилки. Пет годишна смес от малцове на такава цена си е перфектното уиски за почерпка. Както вече съм писал, предизвиква искрена възхита у любителите на най-комерсиалните блендове, които веднага разбират каква е разликата между тях и малца, пък било той от доста ниско качество и смесен.     

Tabacchi -30%  на определени видове, но само по интернет.

Кауфланд Aberfeldy 12 метална златна кутия като кюлче злато 62 лв. Лидъл Грандс 12 с две чаши 30 лв.

Tabacchi -20-30%  на определени видове, но само по интернет. Kilchoman Machir 46% 0.7  56лв.;
Уиски Glendronach 12y 700ml 55лв.; Benriach 10 Years Old 700ml 48лв.; Arran 10г 700ml 44лв.

Evgeni

Цените на Tabacchi по принцип са високи, но някои от нещата в промоции излизат доста изгодни. Купих си няколко бутилки и ще уточня, че намалението от 30 % важи за покупки по интернет /нещата са със стар бандерол/, а тези от 20 % могат да се купят и в магазина. За предпочитане е да се пазарува от магазинът им на "Стамболийски", където изборът е по-голям, а и цените с отстъпките са заложени в системата. В магазина на ул. "Леге" не е така и продавачката трябва да се обажда, за да й разрешат да продаде бутилката на намалената цена, а и много възможно е да няма това, което търсите и да се наложи да го доставят в магазина.
Аз си купих, освен посочените от колегата "донКурлеоне от СиераЛеоне" неща и Robert Burns Single Malt Scotch Whisky за 33,50 лева и CRABBIES 12 YEARS OLD SINGLE MALT WHISKY за 39,90 лева. Цената от 56 лева за едно от любимите ми уискита Kilchoman "Machir bay" 46%, наистина е много добра. Най-ниската, на която съм го виждал е 70 лева, а обикновено върви по около 80 лева.

Далаверата в тези магазини е да си го поръчаш по интернет с опция: доставка до магазин. Така спестяваш такси за куриер и си го взимаш от магазина преглеждайки стоката. Купуваш го в магазина на цената от интернет. За съжаление това важи само за София, защото тука са им магазините. За другите цената е +5,90 минимум, не е фиксирана, защото ако поръчаш повече бутилки по-тежко е , а от там и по-скъпо и се губи далаверата. Първия път аз така се прецаках, ама ми е за урок. Иначе цените им в промоция, действително на някои видове стоки са най евтините на пазара. Не се лъжете по снимките в интернет магазина: Например снимката на Kilchoman "Machir bay" 46% е за реколта 2012, а всъщност получавате 2018. Има разлика в реколтите и вкуса. И с други снимки е така.

atanas

Взех си един Arran 10yo и Glendronach 12yo. Аранчето е чудно просто - малцово, зърнено, с типичните за бърбън бъчви ванилия и фъдж. Истинско бижу за 44лева.
В магазина се повтори това , което колегите споменаха - цената не отговаряше на това в сайта. Пуснаха ми касов за по-висока, но платих това,което бях поръчал.
---
Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи:
https://www.whiskybase.com/profile/zinaf/wishlist

лидъл.  Wild Turkey 81 proof, 25 лв.

05, April, 2020, 16:11:51 #19 Last Edit: 05, April, 2020, 16:20:08 by донКурлеоне от СиераЛеоне
От 06.04. понеделник в Lidl. Glen Orchy 5 y.o. malt, 13 лева. Евгени го търсеше на промоция. А и това питие на тази цена е най-евтиния малцов вътрешен дезинфектант против корона вируси.