• Welcome to Whisky Forum Bulgaria. Please login or sign up.

Glenkinchie 12

Started by донКурлеоне от СиераЛеоне, 16, June, 2019, 10:09:13

Previous topic - Next topic
Колеги, купих си една бутилка Glenkinchie 12, но в къщи забелязах, че няма червената лента /под фолиото над капачката/ обозначаваща 12 year old. Разликата при опаковката ли е или съм купил менте?
Ако трябва да избирам между Паркинсон и Алцхайер, бих избрал Паркинсонът. По-добре е да разлееш малко уиски по панталона си, отколкото да забравиш, къде си оставил цялата бутилка !!!

Emo967

Не мисля, че е менте. Аз съм попадал на лагавулин-16 без червения бандерол дето също му слагат под фолиото и си беше съвсем в ред. Виж този линк, там също е без лентичката
https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/99566/glenkinchie-12-year-old

sharksfin

Доста често дестилериите променят (къде едва забележимо, къде драстично) външния вид на продуктите си. Много малки промени съм забелязвал при Клайнлиш 14 г, но уискито си е превъзходно. Страйтайла пък разкараха красивите кафеви бутилки с корабчето, за да пуснат това ново недоразумение на пазара, но съдържанието (поне според мен) си е същото. Ама нали и маркетинговите отдели трябва да отчитат дейност и да оправдават заплати. Според мен няма място за притеснения.