Author Topic: Пети мини фест "Whisky, Rum & Wine Master test", 29-30 март 2019  (Read 834 times)

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +54/-2
Хайде, колеги!
Като сме почнали да си честитим новата година, да насочим вниманието си и към първото от сериозните уиски събития за тази година.
Дългоочаквания "малък", както си го наричаме, уиски фест.
http://whiskyrumwine.com/
Миналият фест беше страхотен, а от този очаквам да бъде още по-добър.
Почвам темата, за да може ако някой има информация, да я споделя с нас.
« Last Edit: 08, January, 2019, 19:13:08 by atanas »

Skye

• Aficionado Member
  • Drams: +18/-0
Живот и здраве, сигурно ще се включа първия ден на 29ти март.
Гледам, че за един ден билетът е 15 лв., в който са включени 2 талона за напитки (освен останалите неща).
Преподлагам на място може да се купуват допълнително талони. На каква цена?

ЕДНОДНЕВЕН БИЛЕТ

Цена 15 лв

– Вход за Спирит зала

– Официалната уиски чаша GLENCAIRN

– Луксозен холдер за чаша

– Официален каталог на събитието,

– Вода неограничено, от официален партньор на събитието H2O

– 2 талона за дегустация на напитки,

– Билета ще важи само за един ден на фестивала

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
Кощунство е да не утолиш жаждата на уиски ентусиаст и то на уиски фест! И съвсем естествено това няма как да се случи. Допълнителни талони по 2 лева ще се продават на място, а ще има и ВИП талони, които не знам по колко ще са, но на предишния фест бяха по 10 лева, доколкото си спамням.
Ето малко актуална информация по темата: http://whiskyrumwine.com/%d0%b7%d0%b0-%d1%81%d1%8a%d0%b1%d0%b8%d1%82%d0%b8%d0%b5%d1%82%d0%be/

Sirakoff

• Full Member
  • Drams: +3/-0
Още няма информация за майсторски класове  dram. Вероятно е рано още?

Skye

• Aficionado Member
 Появи се информация за майсторските класове.
http://whiskyrumwine.com/майсторски-класове/
« Last Edit: 27, February, 2019, 17:18:42 by Skye »

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
Нещата започват да стават сериозни, което си е напълно очаквано.
Инж. Ангелов /Japan vs Taiwan - „The battle of the Pacific“/ ще продължи да блести на небосклона с вече не чак толкова тайнствените японски уискито, тъй като за разбулването на тяхната загадъчност той има изключителен принос. Забелязва се, обаче, че увеличава ареала си на разпространение и просветителска дейност с достойните за уважаване представители на Тайван. Този клас задължително трябва да се посети, най малкото защото Тошко винаги споделя много интересни, труднодостъпни и направо индемитни факти по тази наистина загадъчна "източна" материя.
Другият задължителен за посещаване клас е този на Станислав Недев /Стан/ -INDEPENDENT, част 1. Той се наложи през годините с уникалните си теми и предложения, така че очакванията за неговия клас са заслужено високи и съм сигурен, че той ще ги надмине. Миналогодишният му клас влезе в "златните страници" на феста и за него се насят легенди. Не мога да изброя колко пъти през изминалата година съм го споменавал в разговори на тема уиски.
И третия задължителен клас е на Владимир Георгиев / INDEPENDENT, част 2/, чиято страст и любов към уискито нямат нужда от представяне, а подготвените напитки говорят сами за себе си.
Най-хубавото в тази ситуация е, че часовете не се засичат! Да му мислят желаещите, защото дегустацията се очертава сериозна и изморителна. Очаквам с нетърпение подробностите.
« Last Edit: 26, February, 2019, 17:29:08 by Evgeni »

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +46/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
Ако някой би желал да ме спонсорира за майсторския клас на Фарклас the battle of decades Да се обади. После ще разкажа подробно ;)
Иначе и класът на Моранджи и Ардбег е добра цена за тези, които не са ги пробвали.
Чакаме съдържанието за класа на Стан. Слуховете са, че ще има нещо затворено и няма да по баирите, но какво ще извади не знам.
На Владо Преславски също много вкусно изглеждат нещата, макар и да не мога да отгатна замисъла му. Много ме изкушава.

Предвид, че само в събота ще съм там, доста ми се свиват опциите :(
« Last Edit: 01, March, 2019, 21:58:35 by atanas »

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +27/-4
Благодаря, Евгени за добрите думи,  интересното ще са абсолютно непознатите и уникални уискита вкючително каск и пушеци.
. Пепи яко се е постарал.
« Last Edit: 04, March, 2019, 17:13:12 by todoresqu »

borkko

• Sr. Member
  • Drams: +7/-0
Интересни класове са се заформили. Дали някой има инфо за класа на Станислав Недев? Събитието наближава, а все още няма инфо. Не ми се иска да изпусна момента.  O:-)

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +24/-2
банда, ще се видим на място - петък и събота съм там :)

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
Страхонто! И дори не е новина, тъй като присъствието на колегите от Варна, си е даденост и задължителна част от фестовете, та по скоро бих се изненадал, ако не се случи.
« Last Edit: 08, March, 2019, 09:16:52 by Evgeni »

Skye

• Aficionado Member
...
Чакаме съдържанието за класа на Стан. Слуховете са, че ще има нещо затворено и няма да по баирите, но какво ще извади не знам.
...

Интересни класове са се заформили. Дали някой има инфо за класа на Станислав Недев? Събитието наближава, а все още няма инфо. Не ми се иска да изпусна момента.  O:-)
Зала Мадара
Цена 85 лв
Час начало:19:30
Час край: 20:30

INDEPENDENT
Майсторски Клас 29.03.2019
„Lo Lo Lowland“
Лектор: Станислав Недев
Ще се дегустират:
Lowland е най-подценявания и пренебрегван уиски регион.Със селекция от затворени дестилерии,стари дестилати и нови играчи,ще се опитаме да разбием тези предразсъдъци.
Auchentoshan 21YO,
Bladnoch 26YO,
Daftmill 12YO,
Littlemill 28YO,
Rosebank 22YO,

borkko

• Sr. Member
  • Drams: +7/-0
...
...

Зала Мадара
Цена 85 лв
Час начало:19:30
Час край: 20:30

INDEPENDENT
Майсторски Клас 29.03.2019
„Lo Lo Lowland“
Лектор: Станислав Недев
Ще се дегустират:
Lowland е най-подценявания и пренебрегван уиски регион.Със селекция от затворени дестилерии,стари дестилати и нови играчи,ще се опитаме да разбием тези предразсъдъци.
Auchentoshan 21YO,
Bladnoch 26YO,
Daftmill 12YO,
Littlemill 28YO,
Rosebank 22YO,

Това звучи страхотно, от миналата година се заканих следващия път да се пусна на този клас. Очаквах да е нещо специално, така и се оказа. Това го пиша защото се впуснах на сляпо, без да знам какво ще се случва!
Приятна изненада.  dram

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +46/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
Хайде малко впечатления, а?

От мен:
Този път, за съжаление, не успях и на един клас да ида. Бях се врекъл на Пепи да помагам на щанда на Edradour и не успях дори да разгледам качествено какво се предлага. Макар и повърхностно ми се стори, че няма много нови предложния. Единствено се сещам за Фаркласа и ХП изданията за феста. Срамно, но дори не опитах фаркласа - отложих го за по-късно вечерта и времето отлетя без да мога да го близна. Пробвах само ХП и много ми хареса. ХП винаги добре се развива в качествена олоросо шери бъчва и това издание не е изключение от правилото. Пушекът се губи зад стената от ядки и сладост, но от време на време и неговия глас се чува. Има малко сухота и пеперливост, но като цяло много добра бъчва са бутилирали за нас.
Споделете за Фаркласа, който все пак се надявам да опитам.

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +24/-2
Радвам се, че успях да дойда този път. Не толкова за уискитата, а за хората, с които се видях. Не бях виждал Емо от години, беше ми изключително приятно да си поговорим и двата дни (Caol ila-та беше супер, сърдечни благодарности) :) С Наско и Ангелина почти не можахме да се видим, с Евгени също. Нищо, другия път. Повече време прекарах с Влади и Skye първия ден, успяхме да разменим няколко думи и с Борко. Естествено с Оги и Поли можем да бъдем разглеждани като едно цяло по фестовете  dram

Конкретно за уискитата - Хайленд Парка ме впечатли най-сериозно. Гленфаркласа също беше интересен. Типично шери уиски, очевидно младо и със силен градус. На мен лично много ми напомня на 105цата.
Най-скучното уиски, което пробвах, беше Fettercairn 12. А, и някаква шльокавица от Lost Distilleries - даже не си направих труда да запомня кое точно беше.

Skye

• Aficionado Member
Макар и само за три часа, успях да запиша участие. От гледна точка на нови предложения (при уискито), наистина нямаше кой знае какво, освен Glenfarclas 2009 Family Cask Reserve Cask Strength (мноооого ми хареса) и HP изданието за България (така и не го опитах). Имаше и доста предложения от независими бутилировачи, следващия път задължително ще опитам някое.
Все пак, опитах нови за мен неща - Taketsuru, Talisker 18 и Edradour 12 Caledonia. Едрадура най-силно ме изненада, страшно ми хареса.
Побърбрихме си с форумци и нефорумци, купих си две чаши за бяло вино, и така.
Чакаме октобър фест :)