Author Topic: Честита Нова 2018 година  (Read 626 times)

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +46/-2
Честита Нова 2018 година
« on: 03, January, 2018, 16:02:32 »
За много години, колеги!
Да спазим традицията и да си честитим настъпването на новата година, като си пожелаем радост, щастие и най-вече здраве, за да можем да се насладим на "срещите" си с нашата любима вода на живота. И в духа на традицията нека споделим с какво уиски изпратихме старата и посрещнахме новата година? И за да не ограничаваме възможността за отговори, нека разширим периметъра, като включим и коледните празници.
Аз не се "отклоних от правия път" и съчетах празниците с Talisker 10, Bowmore 12 и Laphroaig 10, и ефектът беше очакван и гарантирано приятен. Естествено полагащите ми се унциите бяха разлети в подходяща чаша, в случая Glencairn.

Skye

• Sr. Member
  • Drams: +10/-0
Re: Честита Нова 2018 година
« Reply #1 on: 05, January, 2018, 12:40:36 »
ЧНГ и от мен!
Зраве, късмет и за нови драмове бюджет dram
Миналата година я приключих с Laphroaig Four Oak, Connemara и малко Bowmore 15 Darkest за десерт.
Новата открих с Caol Ila 12 последван в най-скоро време и от Ardbeg 10. И двете са нови за мен. От CI 12 съм много доволен, мисля че и Ardbeg 10 няма да ме разочарова.

Slàinte mhath
https://www.youtube.com/watch?v=gc-F5dv3rZg

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +39/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #2 on: 11, January, 2018, 10:41:10 »
Честита и от мен.
Аз определено се отклоних от правия път - на НГ бях на вино, но в компанията нямаше уиски почитатели и прекалено много деца, че да има спокойна атмосфера, за да се разгърне просветителска дейност. За сметка на това изпуших една пура (Евгени, с мисъл за теб).
Желая ви умерено пълни чаши с малцова благодат!

(иначе съм на Teachers (Ха!), best value-for-money бленд в момента според мен)

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +25/-4
« Reply #3 on: 11, January, 2018, 16:43:19 »
Живи и здрави и от мен.
Колега Skye Ардбегът  е радост за нашите сетива, задължително сбръчкан нос за околните /дето не пият уиски/ и добро начало за 2018.
Ех, блазе ти, помня първият път с Ардбег - отворихме бутилката, подушихме - МММММММММММММММ, разменихме глуповати усмивки, наздраве , отпихме и при издишването беше О, БОЖЕ. 
Поне за мен Ардбегът си остава най-впечатляващия Islay аромат.

Евгени пък , ме кефи с неговите "полагащи му се унции". Вие,  г-н Иванов,  да не сте на регламентиран уиски порцион по празниците?

Skye

• Sr. Member
« Reply #4 on: 12, January, 2018, 15:40:37 »
...
Ех, блазе ти, помня първият път с Ардбег - отворихме бутилката, подушихме - МММММММММММММММ, разменихме глуповати усмивки, наздраве , отпихме и при издишването беше О, БОЖЕ. 
Поне за мен Ардбегът си остава най-впечатляващия Islay аромат.

....
Именно! Издишването! При Ардбег е наистина впечатляващо!
В "Уиски" съм постнал моите скромни наблюдения върху Ardbeg 10 и Caol Ila 12.

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #5 on: 12, January, 2018, 15:52:20 »
Тошко, трябва да има полагащи се унции, защото във всяка човешка дейност е необходимо да има някакъв ред и порядък, иначе става чиста анархия. А от уважение към уискито и най-вече към крепкото си здраве, трябва да спазваме някакви норми.
Иначе, описаното от теб първо съприкосновение с Ардбег е толкова точно и универсално,
че предполагам пасва и на всички нас, които сме му ревностни фенове.
А колегата Skye направо е постигнал "голям шлем", като се има предвид, че освен Ardbeg 10 и Caol Ila 12, много си е харесал и Laphroaig 10, та и Lagavulin 16.

Skye

• Sr. Member
« Reply #6 on: 12, January, 2018, 16:03:57 »
 "Голям шлем" :)
Или може би "Айла шлем" :)
Определено тази четворка ми легна на сърцето.
Ред и порядък - задължително! Като в целия процес на сътворение на водата на живота, та чак до нейната нормирана  :) консумация!

borkko

• Full Member
  • Drams: +7/-0
« Reply #7 on: 13, January, 2018, 00:53:28 »
Опушените благинки явно са били на прицел на всички ни. Аз също празнувах с Ardbeg 10 и Talisker DE.
 За сега Talisker се превръща в любимият ми извор на огнена вода! Бутилката свърши, но пък ще отстъпи място на друг представител на дестилерията.

« Last Edit: 13, January, 2018, 01:04:26 by borkko »

Skye

• Sr. Member
« Reply #8 on: 13, January, 2018, 07:48:41 »
Много добър тандем. Айла и Скай. Аз също много харесвам Талискер, но не съм опитвал DE.
В wishlist-a ми е.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +39/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #9 on: 14, January, 2018, 17:17:12 »
Тalisker-ският ми е любимият DE. Най сенполичава там тандемът с винените бъчви.

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #10 on: 15, January, 2018, 10:03:54 »
Наистина този Тalisker е прекрасен и едва ли някой може да каже лоша дума за него. Аз поне съм чувал само хвалебствия, на които винаги пригласям.

borkko

• Full Member
  • Drams: +7/-0
« Reply #11 on: 15, January, 2018, 22:13:41 »
Подркрепям мненията Ви, наистина има осезаема разлика между DE и 10г. Бъчвите от амаросо (каквото и да е това вино, никога не съм опитвал) са си казали думата. Придават на уискито приятна плодова нотка и ако на някой не се нрави вкуса на 10ката, то DE е варианта който си заслужава!Бих казал, че дори високият градус на уискито не се осеща както при 10ката, спокойно си го пиех (еххх...свърши) без вода. dram