Author Topic: 20-те уискита, които не трябва да опитваме  (Read 6760 times)

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +46/-1
    • Whisky Experience Bulgaria

Щях да избързам да кажа, че няма такива уискита, но щях да излъжа. До сега са съществували две бутилки уиски които съм купувал и не съм могъл да изпия, за които се пренудих да ги дам на някой друг - Vat69 (този който се продава тук, а не английската версия; мисля че имаше тема по въпроса); Дива коза 15г. (също има тема във форума).
Също така един Bell's си взех, че се бях вдъхновил след като прочетох книга за историята на компанията и просто не ми вървеше. Него обаче го "поправих" с малко малц :)
От малцовете - нещо което не бих си купил е стандартния Tyrconnell (и за него съм писал преди година-две). Финишите им обаче са доста сполучливи и ги препоръчвам.

Сега обаче като написах всичко това и чета отново как Евгени е формулирал темата си мисля отново, че няма уиски, което не трябва да опитваме. Аз не съжалявам, че съм ги опитал, даже напротив - доволен съм от това. Съжалявам, че дадох пари за цяла бутилка.

Както отново Евгени написа в друга тема -
...всяко опитано уиски е безценен опит в комуникацията с водата на живота.
Не мисля че може по-добре да се каже това и моля Евгени за разрешение да ползвам това определение в похода ни с Ангелина да проповядваме уиски културата в България.

Мисля, че темата по-скоро да бъде 20-те уискита от които не сме останали доволни и не си струват парите - нещо от сорта.

А.

"От малцовете - нещо което не бих си купил е стандартния Tyrconnell"
И що? За 30 лева малца си е ок ! Пък и за тези пари, колко сингъл малцове можеш да опиташ, аааа ?

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
Ами защото тогава когато съм го писал ама хич не ми хареса. За времето от тогава сигурно са го подобрили, а и моят вкус се е променил - ще трябва пак да го пробвам, но не ми е приоритет.

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +24/-2
В този списък бих добавил Ardbeg An Oa. Тотално излишен - с нищо не е по-добър от 10ката, по-скъп , НАС е.... Някои неща не мога да ги разбера

Ето едно което ме разочарова : Glen Moray speyside single malt elgin classic. Четох добри отзиви, но ме разочарова. Дистилерията е добра и явно по-отлежалите и екземпляри си заслужават да се опитат.
Ако трябва да избирам между Паркинсон и Алцхайер, бих избрал Паркинсонът. По-добре е да разлееш малко уиски по панталона си, отколкото да забравиш, къде си оставил цялата бутилка !!!

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
Ето едно което ме разочарова : Glen Moray speyside single malt elgin classic. Четох добри отзиви, но ме разочарова. Дистилерията е добра и явно по-отлежалите и екземпляри си заслужават да се опитат.
От тези без годините, имаше едно Шардоне финиш, което силно препоръчвам. Класикът не съм пробвал. Glen Moray е дестилат, който е малко old school и е нормално да не те грабне когато е младо уискито и е било в второ-трето пълнене бъчви. Или се насочи към финиши или вземи старата 16ка или новата 18ка. Там започва да се вижда разликата. Пак казвам в чиста форма е old school - с тревисти нотки, което е нещо, което аз лично много ценя, но за доста колеги е предизвикателно.

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +24/-2
на феста пробвахме един Glen Moray PX (cask strength май беше) - чуууудничък

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +27/-4
Тоя Глен Морей го донесе чичкото от майсторския клас. Няма да го продават у нас. Беше много добър.