Author Topic: Hibiki Japanese Harmony  (Read 3270 times)

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +18/-2
Re: Hibiki Japanese Harmony
« Reply #20 on: 27, September, 2015, 19:34:11 »
нямаше го Ямазакито

Branko

• Sr. Member
  • Drams: +9/-0
« Reply #21 on: 27, September, 2015, 19:50:44 »
Живи и здрави. Благодаря за отделеното време sharksfin

Branko

• Sr. Member
« Reply #22 on: 07, October, 2015, 14:10:49 »
Понеже е единствената тема за японско уиски реших да питам тук. Намерих си няколко бутилки Ямазаки 18 год. на добра цена. Въпросът ми е как мога да разбера,дали идва от фабриката в япония или от фабриката на Цар Киро дистилърс. Някакви маркировки по бутилката. Какво трябва да гледам?

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +21/-4
« Reply #23 on: 07, October, 2015, 18:17:27 »
До колкото знам живееш в Сан Марино. Ямазакито по принцип не е интересно за фалшификаторите в България, мисля , че някъде вече го писахме. Ментосващите    в България използват оригиналните - вече използвани бутилки - т.е. и да е менте кодовете са си ОК.  Ако има на запад менте Ямазаки, направо си попаднал на световна конспирация. Аз лично смятам, че всичко е наред, усещането в 18-ката за дъб Мизунара е неповторимо и трудно се постига.
  Тук 18-ката вече изчезна, така че ако си уцелил цена, си вземи поне една.

Branko

• Sr. Member
« Reply #24 on: 07, October, 2015, 18:55:12 »
Пределно ми е ясно,че тук не биха тръгнали да правят копия. Днес един приятел (на които съм заръчал да се оглежда за всичко японско) ми се обади от БГ и ми каза,че е питал в един магазин в Пловдив и са му казали,че има Ямазаки 18. И то на 230 ли? 240 лв. нещо такова и му казах,че вднага ще взема 1-2 кашона. Но след като се търси толкова,и тои го намира на тази цена го намира ми мина през акъла да не е ментак някакъв.

Branko

• Sr. Member
« Reply #25 on: 08, October, 2015, 19:46:29 »
Не искам да спамя темата.Ако админа пожелае,може да изтрие коментарите ми,но  искам да кажа как свърши цялато изтория с Ямазаки 18. Звънял съм на десетки (да не каза стотици) телефони на фирми в БГ. И се обедих в едно. Които е тъп и упорит накрая винаги късмета му се усмихва. Та казаха ми,къде може да има 18-ка. Пратих един приятел на адресът.(някакъв склад в индустриялната зона Пловдив).  След едночасово чакане и търсене се оказа,че имат само една бутилка без кутията. За което са му направили даже и отстъпка. Платил е 207 лева,аз съм доволен   ^-^ ^-^ Наздраве !!  dram dram

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +21/-4
« Reply #26 on: 08, October, 2015, 23:28:40 »
Честито. Дори лепенката на Максиъм си е на мястото, така че уискито си е истинско.