Author Topic: Чаши и уиски  (Read 12955 times)

vutzov

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +13/-0
Re: Чаши и уиски
« Reply #80 on: 16, November, 2018, 14:10:59 »
за събирането, да така се очертава - наближава РД, а нали казват, че определени цифри не се празнуват, обаче никъде не се казва да са забранени Уиски тейстинги ;D

за чашите, също да - просто споделих моето преживяване. Реално вкъщи имам два типа ноузинг глас и отидох с нагласата, че ще си разширя единия вид чаша, тъй като не усещам необходимост от 3-4 вида чаши по 5-6 бройки. Ето примерно идва събирането и всички да са различни чаши - не е редно някой ще се засегне и после един фен на малца по-малко ;D. Само да кажа не си взех от Glencairn-a а от другите т.н. Porto от снимките по-горе.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +41/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #81 on: 16, November, 2018, 15:12:43 »
Онези от феста 2014 бяха нещо дефектни. Бяха им продали ниско качество, нищо че са по-дебели, защото не бяха успели да изпълнят поръчката с добрите. Тези по-тежките всъщност се чупят много лесно. Още на феста сериозна бройка остана без столче. Също изработката е доста лоша - има ръбове по стъклото, както и леко жълтее. Моята отдавна се счупи.

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +51/-2
« Reply #82 on: 16, November, 2018, 18:29:05 »
Точно така!
Тези чаши, за които говорите бяха просто отвратителни. Направо ми се повдига от такива чаши тип "Шише джам". Груби, недодялани, дебели, с изкривявания и усуквания по стените, и най-неприятното - с груб "конец" по горния ръб. И Наско е абсолютно прав, понеже са изключително ниско качество, се чупят само с поглед. Аз и досега не вярвам, че двата варианта са изработени от една и съща фирма, защото на практика нямат нищо общо помежду си, освен в профила и то ако ги гледаш от 10 метра разстояние. Запазил съм си две, само за да знам как изглежда една грозна и непотребна чаша. Аз не мога да пия от нея, защото е изключително неприятно изживяване.

« Reply #83 on: 17, November, 2018, 22:26:14 »
Ето я и моята чаша. За мен това е идеалната чаша за малцове. Тяло на лале, късо столче, тънки стени, оптимална големина и тежест, кристална. Красива и не много скъпа, около 30 лв. комплекта /2бр./.
Наздраве!  dram
Ако трябва да избирам между Паркинсон и Алцхайер, бих избрал Паркинсонът. По-добре е да разлееш малко уиски по панталона си, отколкото да забравиш, къде си оставил цялата бутилка !!!

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #84 on: 19, November, 2018, 08:34:06 »
Хубава чаша! Да не е "Spiegelau"?

« Reply #85 on: 19, November, 2018, 09:58:08 »
Хубава чаша! Да не е "Spiegelau"?
МммДа, Браво! Позна от първият път. ;D dram
Ако трябва да избирам между Паркинсон и Алцхайер, бих избрал Паркинсонът. По-добре е да разлееш малко уиски по панталона си, отколкото да забравиш, къде си оставил цялата бутилка !!!

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #86 on: 19, November, 2018, 10:07:57 »
Чашата наистина е много качествена и е специално създадена за уиски, и единствената причина, поради която не я ползвам е, че ми е малко голяма като размер.
Какво количество си сипваш за дегустация?

« Reply #87 on: 19, November, 2018, 21:34:25 »
За дегустация 15-20 мл . това е някъде под най-тумбестата и част. тъкмо има място да се събере аромата. И да, малко е голяма 170 мл. е , но пък и си я ползвам и за пиенье. dram Може би оптимума е същата форма , но на 100-120 мл. Само че не намирам такава с толкова късо столче. Пък и един дебел, космат приятел ми каза навремето ...." Братленце от мен да знаеш : колкото повече, толкова повече!" ;D
   Някой с идея за тарикатска кристална гарафа за уиски между 700 и 800 мл. ?

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +41/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #88 on: 01, December, 2018, 19:33:38 »
Ново предложение от Гленкерн за сляпа дегустация.
https://www.glencairn.co.uk/store/product/190/

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

Skye

• Sr. Member
  • Drams: +15/-0
« Reply #89 on: 01, December, 2018, 22:10:43 »
Ново предложение от Гленкерн за сляпа дегустация.
https://www.glencairn.co.uk/store/product/190/
Интересно е...в цвета на шотландското знаме...
Освен за сляпа дегустация,  мисля, че може да се ползва и за всички карамелено боядисани :)

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #90 on: 03, December, 2018, 10:35:12 »
Много си е хубава и интересна!
Дано да има възможност да се купи отнякъде в скоро време, защото искам една за колекцията.
А иначе в духа на периода от година, в който се намираме, мисля че с голям успех може да се ползва и за коледна украса.