Author Topic: Откъде да си купуваме уискито?  (Read 88512 times)

vutzov

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +11/-0
Re: Откъде да си купуваме уискито?
« Reply #280 on: 19, July, 2018, 21:07:13 »
Glenmorangie 10 първият път когато го опитах ме впечатли доста помня. Взех си малко след това литър и едвам го приключих. Сладко, сладко и толкова, много трудно ми вървеше.От това което пишете си мисля, че е време да го посетя отново.

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +51/-2
« Reply #281 on: 20, July, 2018, 09:27:04 »
И преди съм писал, но за мен сякаш в това уиски има разтопен шоколад. Да сладко е, но тази сладост е по-скоро приятна и малко особена, което в случая е положителна характеристика на уискито според мен.
Трябва да го пробваш отново! На теб поне магазина ти е "под ръка" и няма да ти коства много усилия. А и доколкото си спомням то и преди беше около 30 евро, така че цената му почти не е мръднала за разлика от  Ardbeg Ten, Bowmore и Glenfarclas 12.     
« Last Edit: 20, July, 2018, 09:36:17 by Evgeni »

Sirakoff

• Newbie
  • *
  • Drams: +1/-0
« Reply #282 on: 12, November, 2018, 00:35:01 »
Здравейте. По повечето коментари, съдя че основно се пазарува при пътуване от безмитни магазини и евентуално онлайн.
Какво ви е мнението за магазините аванти?
Там има интересни масови и не много масови уискита. Пазарувате ли оттам?

Skye

• Sr. Member
  • Drams: +13/-0
« Reply #283 on: 12, November, 2018, 09:32:01 »
Здравей, Sirakoff,

Аванти имат добър избор, така е. Ако обаче искаш освен течността в бутилката, да научиш нещо повече за усикито, специализираните магазини са по-добрия вариант. Цените може и да са малко по-високи,  но си заслужава, особено ако ще даваш 70лв и нагоре, си струва за парите да получиш и компетентна информация и съвети.
В София се сещам за два такива магазина - единият е на  ъгъла на Алабин и Граф Игнатиев - Тошко е жива Уискипедия и при него има и неща, които не се срещат другаде.  Другият е на Скобелев срещу НДК.

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +51/-2
« Reply #284 on: 12, November, 2018, 15:51:39 »
Тошко е задължителен за посещаване. Както се казва класика или "жива легенда".
Да не пропускаме и магазина на вносителите на "Nikka", който има много сериозен избор, а Костадин е редовен участник по фестовете.

Sirakoff

• Newbie
  • *
  • Drams: +1/-0
« Reply #285 on: 13, November, 2018, 13:30:39 »
Днес в Кауфланд видях тези комплекта с чаша

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +22/-2
« Reply #286 on: 13, November, 2018, 20:13:06 »
в Германия в момента Лафройг 10 г. е в промоция в Кауфланд - 24.99 евро...

Skye

• Sr. Member
  • Drams: +13/-0
« Reply #287 on: 13, November, 2018, 21:12:44 »
Голям пазар...
Могат да си позволят да продават с малки маржове заради големите обороти...
В БГ, не става...
Аз мога да дам един пример със смески за хляб Kuchenmeister  за домашни хлебопекарни, които в Германия са 55 евроцента, а в нашите магазини са над 2 лева...

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +22/-2
« Reply #288 on: 13, November, 2018, 21:23:59 »
хайде на протест :D
Забелязал съм, че някои уискита тук са доста по-скъпи, отколкото в Германия и Холандия примерно. Други пък са чувствително по-евтини. Според мен не опира до пазара, а до вносителя на съответния продукт.Естествено, това важи и за други стоки.
Нашето желание, бидейки интелигентни хора, е да направим оптималния (образован и обмислен) пазарен избор при покупките си. С други думи - гледаме да не се минем.