Author Topic: Laphroaig 10yo, 40%, OB  (Read 6349 times)

ioio

• Newbie
  • *
  • Drams: +0/-0
Re: Laphroaig 10yo, 40%, OB
« Reply #20 on: 03, July, 2014, 14:03:42 »
На мен ми идва силничко опушването, но то си е такова - или се влюбваш в него или никога повече не го пробваш. Направило ми е впечатление и при рейтингите по сайтове че или са 10-ка или 1-чка.

« Reply #21 on: 15, November, 2018, 00:23:03 »
В Кауфланд Laphroaig 10yo, 40% е на промоция 63 лв. Чудя се ако си го взема дали ще ми хареса?! Никога не съм пил "пушеци и медикаменти" от Islay. Но обичам пушек, дим и барбекю, а най близкото до пушилка, което съм пил и ми е харесало е Famous Grouse - Smoky Black . Макар, че се сещам да имам един Talisker 10yo в шкафа.
« Last Edit: 06, December, 2018, 00:24:25 by донКурлеоне от СиераЛеоне »
Ако трябва да избирам между Паркинсон и Алцхайер, бих избрал Паркинсонът. По-добре е да разлееш малко уиски по панталона си, отколкото да забравиш, къде си оставил цялата бутилка !!!

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +53/-2
« Reply #22 on: 15, November, 2018, 09:20:52 »
Въобще не се колебай за Laphroaig 10yo. Жестока класика и всеобщ любимец, дори и за хората, които не са любители на опушените уискито. Въобще Islay е цел, която си заслужава всички усилия и "жертви". Може би, преди да се "хвърлиш в дълбокото" с най-опушеното уиски от този остров ще е добре да усетиш неговата магия с най-елегантния му представител Bowmore 12 yo, който забелязах в твоята колекция.
« Last Edit: 15, November, 2018, 09:37:49 by Evgeni »

« Reply #23 on: 15, November, 2018, 18:10:05 »
Най ме е страх, от ценител на уискито, да не се превърна в .... пияница......high level  ;D
Ако трябва да избирам между Паркинсон и Алцхайер, бих избрал Паркинсонът. По-добре е да разлееш малко уиски по панталона си, отколкото да забравиш, къде си оставил цялата бутилка !!!

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +24/-2
« Reply #24 on: 15, November, 2018, 20:33:39 »
Винаги имай повече от необходимото за пиене, понеже жаждата е опасно нещо

« Reply #25 on: 11, December, 2018, 02:28:40 »
Пускам ви едно мнение от форумите за Laphroaig 10yo., да се посмеете: " Сакън недейте го пробвайте! Отвратително е! Сиреч - само за 'ценители' с 'изтънчени' сетива  С този 10 годишен Laphroaig черпих 4-5 човека, които едва близнаха 20-30 грама (единия дори ме пита дали не си правя бъзик) И аз, нали съм дал пари, се напънах и го нагънах. Останалите онемяха. С погнуса го пих . Чесън ядох за да притъпя вкуса му  Номера е да го пиеш на големи гълтоци защото по не се усеща пък и свършва бързо  После ме беше яд за минавката, но остана удовлетворението от ПОДВИГА и утехата да се изживявам като рабирач"  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Има ли из между вас "разбирачи", като този пич?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Skye

• Aficionado Member
  • Drams: +18/-0
« Reply #26 on: 11, December, 2018, 09:47:54 »
Пускам ви едно мнение от форумите за Laphroaig 10yo.,

"Разбирачът" е един-единствен...ние сме последователи dram

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +45/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #27 on: 11, December, 2018, 10:34:54 »
Корлеоне, ще ме убиеш с този коментар. Това от VWClub BG форума ли е :)

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +24/-2
« Reply #28 on: 11, December, 2018, 19:56:05 »
омръзнало ми е да обяснявам, че уискито не върви със сланина, шопска и кашкавал на кубчета  ;D

« Reply #29 on: 11, December, 2018, 21:24:14 »
омръзнало ми е да обяснявам, че уискито не върви със сланина, шопска и кашкавал на кубчета  ;D

Човека го знае това, затова го мези с ... чесън.  ;D ;D ;D