• Welcome to Whisky Forum Bulgaria. Please login or sign up.

колекция на един начинаещ

Started by JAMESON 15years, 04, May, 2014, 19:14:32

Previous topic - Next topic

atanas

Моето виждане е, че от такъв втори списък няма нужда. Минавайки през първите 20, човек вижда, кой стил му е допаднал най-много и е добре да почне да пробва неща около този стил. Така докато го опознае. След това на следващия и така.
Като мине и втория период, след който ще си на [emoji817] - 100 и нещо, вече ще имаш достатъчно опит, за да избираш и да експериментираш.
Хайде наздраве. [emoji319][emoji3587][emoji318][emoji72][emoji1634][emoji1634][emoji484][emoji481][emoji1634]

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

malty minion

Едно уиски за напреднали, което трябва да се опита: Springbank.

malty minion

Друго уиски за напреднали: Mortlach

Skye

Quote from: atanas on 16, December, 2018, 21:15:36
Минавайки през първите 20, човек вижда, кой стил му е допаднал най-много и е добре да почне да пробва неща около този стил. Така докато го опознае. След това на следващия и така.

Като с гмуркането...почваш с 5 метра докато ги опознаеш ( и тях и себе си), после 10, след това 20...
Лошото (или хубавото) е, че като слезеш на 20м, 5м вече не те кефи :)
Преди час бях на една сбирка и пих 15г. Dimple и му се мръщих...
Ако ме чуе баща ми, ще каже:"Кога стана калайджия, кога ти почерне задника...."

Аз лично, не се считам за напреднал, но това, което предлага Наско като подход ми допада и се опитвам да го следвам. Фестът между другото е много полезен в това отношение.

Quote from: донКурлеоне от СиераЛеоне on 16, December, 2018, 21:00:11
Quote from: atanas on 16, December, 2018, 19:46:02Браво, всичко си е на мястото. Като ги изпиеш ще имаш достатъчно опит, за да направиш селекция за напреднали.
Благодаря! Днес допълних с Glenlivet 15, Dewar's 12 и Laphroaig 10.  Ама отворете една тема "20 уискита за напреднали, които трябва да се опитат" като преди: с брой гласове в таблица или списък /че да почнеме да ги събираме и опитваме/. Че cега се ръководя при избора си, от темата: "20 уискита, които трябва да опитаме"/вече имам 8 от тях/, ама разбрах, че това е базата. С излкючение на 1-2 които са от по горен клас, като например : Lagavulin 16yo.

След една година и малко, колекцията ми на начинаещ, вече изглежда така :

https://www.whiskybase.com/profile/mitkodimitrov/collection?sort=price&order=desc&bottle=all&list=
Ако трябва да избирам между Паркинсон и Алцхайер, бих избрал Паркинсонът. По-добре е да разлееш малко уиски по панталона си, отколкото да забравиш, къде си оставил цялата бутилка !!!

Evgeni

Много впечатляващо, колега!
Това въобще не е колекция на начинаещ, а направо си е постижение на напреднал в материята. Чувствай се сериозно повишен в йерархията. Само едно нещо ме притеснява, че от 73 бутилки само три са отворени.