Poll

В кой ден ще сте на феста?

Петък
2 (33.3%)
Събота
0 (0%)
Неделя
0 (0%)
Петък и събота
1 (16.7%)
Събота и неделя
1 (16.7%)
Петък и неделя
0 (0%)
Всички
2 (33.3%)

Total Members Voted: 5

Voting closed: 05, November, 2013, 11:11:02

Author Topic: Whisk(e)y Fest Sofia 1-3 Ноември 2013  (Read 16516 times)

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +19/-1
Re: Whisk(e)y Fest Sofia 1-3 Ноември 2013
« Reply #20 on: 10, October, 2013, 08:22:11 »
От кои билети поръча? Интересно е каква ще е програмата за майсторските класове. Ме беше лошо да пуснат инфо   и за четирите и да оставят човек да си избере на кой от тях да отиде. Някои хора може да нямат свободни три дни. Другото което не ми става ясно е, при 50 различни малца и при билети в които са включени 3, може би на щандовете ще има цени за да опиташ нещо извън това което покрива билета или схемата ще е друга. дано скоро има повече инфо иначе би било жалко за добрата идея.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +41/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #21 on: 10, October, 2013, 10:11:06 »
Не ми се иска да говоря непотвърдена информация, но от предварителните разговори които имах ето какво би следвало да се очаква:
Всички билети важат и за трите дни - носисш си чашката, пазиш си билета и влизаш на трите дни.
В стандартния билет не се включват малцове, а само блендове и американските (не знам дали всички).
Премиум билета е за 3 малца.
Идеята беше на място да се продават житони от двата ценови класа (не знам на каква цена но нещо като 3 и 5 лв. предполагам) които да се купуват след като се използват трите от билета.
Ще има бар, на който пак с житоните да може да се поръчват други неща, които не са на щанда.
Ще има и магазин за купуване на бутилки.
За мастъркласовете още не знам кои ще са. Ще има един на Гленфарклас с водещ Ian MacWilliams от дестилерията, но за другите не знам. Малко ми е странно, че не може да се купува билет само за отделен мастърклас, но и това може да се промени.
Реално няма нужда да бързате с билетите. На място също ще се продават (така беше миналата година), а няма ограничение на бройките.

Вчера се чух с Владо от Максиъм, но той беше прекалено въудошевен от Whisky Show London и не говорихме за друго :)

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #22 on: 10, October, 2013, 16:34:45 »
Ще бъде страхотно ако могат да се купуват билети на място, също ако могат да ре избират мастър класовете или поне да се знае предварително програмата. Като цяло съм сигурен, че ще си изкараме много добре :-)

VP

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +4/-0
« Reply #23 on: 12, October, 2013, 13:30:29 »
мисля да се навия... 20-30 лева къде ли не съм дал...

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #24 on: 19, October, 2013, 12:58:59 »
VP, ако си от София, няма да е простимо ако не дойдеш. Нямам търпение да се срещнем с тези които познавам и да се запозная с тези които не познавам от форума. Аз мисля да съм в Сф за петъчния и съботния ден. В неделя ще паля гумите за Варна. Ако нещата се "разхубавят" мога в последния момент да реша да остана и в неделя, та ще помоля шефа да си взема DAY OFF за да се прибера в понеделник.

VP

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +4/-0
« Reply #25 on: 19, October, 2013, 18:44:19 »
VP, ако си от София, няма да е простимо ако не дойдеш. Нямам търпение да се срещнем с тези които познавам и да се запозная с тези които не познавам от форума. Аз мисля да съм в Сф за петъчния и съботния ден. В неделя ще паля гумите за Варна. Ако нещата се "разхубавят" мога в последния момент да реша да остана и в неделя, та ще помоля шефа да си взема DAY OFF за да се прибера в понеделник.

Звучи супер :) Хайде ще пиша по-натам като имам яснота на 100%  :)

z-imaging

• Guest
« Reply #26 on: 19, October, 2013, 20:24:34 »
каквото разбрах оня ден - класовете ще са общо към 12, с най-скъпия билет пак ще трябва да се избира на кои 4 да се ходи, най-малкото физически няма как да стане, успоредно ще вървят по няколко

аз лично имам съмнение че и организаторите, и ивентим са се видяли в чудо как точно да продават билетите за класовете и да се избира на кой да ходиш... само дано записването да не става на място на входа че ще има драми

иначе да, 3 малца и после жетони, с които ще се взема още, ще има и по-евтини и по-скъпи неща за които ще трябват по няколко жетона

dram

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #27 on: 19, October, 2013, 21:06:43 »
За мастър класовете, хората отдавна са го измислили. Обявяваш ги предварително подни и часове. и хората предварително си купуват билетите по интернет за класовете докато се изчерпат местата. Когато някой клиент иска да отиде на даден клас, но вече билета е изчерпан, той ще не ще ако иска да ходи, ще отиде на друг клас.И така няма да се видят в чудо. А иначе ако това сеправи на входа. Първия ден ще е блъсканица.

z-imaging

• Guest
« Reply #28 on: 19, October, 2013, 21:31:54 »
точно така е
много се надявам да съумеят да го направят както трябва, за да не се стига до грозни картинки с блъксаници и опашки на входа

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #29 on: 19, October, 2013, 22:57:35 »
Имат сайт, имат и още малко време. Хората разбраха за сайта, но там не се случва нищо. Време е...
Дори е много вероятно, като пуснат информацията да се изненадат, колко пълни пакети са продали.

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #30 on: 22, October, 2013, 17:44:35 »
Подновили са малко информацията в сайта. На картата се вижда разпределението на щандовете в залата
http://whiskeyfestsofia.bg/shema.html

Интересно е Douglas Laing къде ще се намират.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #31 on: 22, October, 2013, 19:46:20 »
DL както и Edradour ca на щанда на Glenfarclas. Там ще съм и аз.   ::)
« Last Edit: 22, October, 2013, 23:30:03 by atanas »

trinO

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +2/-0
« Reply #32 on: 23, October, 2013, 02:27:06 »
От кои билети поръча? Интересно е каква ще е програмата за майсторските класове. Ме беше лошо да пуснат инфо   и за четирите и да оставят човек да си избере на кой от тях да отиде. Някои хора може да нямат свободни три дни. Другото което не ми става ясно е, при 50 различни малца и при билети в които са включени 3, може би на щандовете ще има цени за да опиташ нещо извън това което покрива билета или схемата ще е друга. дано скоро има повече инфо иначе би било жалко за добрата идея.

+1000 повече информация за мастъркласовете в детайли и програма.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #33 on: 23, October, 2013, 11:11:09 »
Мога само да кажа, че ще има мастърклас на Glenfarclas с човек от дестилерията и 15, 21, 30-ка + нещо което той ще донесе.
За другите мастъркласове не знам нищо.

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #34 on: 23, October, 2013, 13:59:22 »
DL както и Edradour ca на щанда на Glenfarclas. Там ще съм и аз.   ::)

Това е добре. :)

z-imaging

• Guest
« Reply #35 on: 24, October, 2013, 19:27:23 »
остана седмица а още нищо конкретно :(

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #36 on: 25, October, 2013, 09:08:34 »
остана седмица а още нищо конкретно :(
Няма значение. Мисля да отидем, да се запознаем, това може да се окаже едно от най-приятните неща на събитието. Със сигурност ще има изненади за всеки, със сигурност, ще ни останат и хубави спомени. Някои може да отнесе и някоя хубава бутилка в къщи. Единственото което ме притеснява е, че ми се иска да отида на един или два мастър класа, но все още не мога да си запазя място. Ако изключим това и го оставя на случайността, в най-лошия случай няма да мога да се запиша, но не е болка за умиране. :)

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #37 on: 25, October, 2013, 16:49:37 »
Пуснаха и лекторите. Остава да се публикува графикът с класовете.
Не мога да коментирам неофициална информация, но бързам да кажа, че повечето от класовете ще ги има по два пъти, докато Glanfarclas ще е само в събота. Така че който иска да пробва 15,25,30+нещо специално трябва да реагира бързо като пуснат билетите.
Другото ще се види като излезе официалният график.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #38 on: 28, October, 2013, 11:07:43 »
ГОТОВО - и майсторските класове вече са онлайн и може да се купуват билети!!!!

http://whiskeyfestsofia.bg/master-classes.html

z-imaging

• Guest
« Reply #39 on: 28, October, 2013, 17:30:09 »
поръчах! ;D