Author Topic: Четвърти мини фест "Whisky, Rum & Wine Master test" 2018 година  (Read 480 times)

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +42/-2
Задава се следващото събитие, което ще ни даде възможност да се видим, забавляваме, да одумаме някое и друго уиски и най-вече да преживеем няколко приятни часа с любимата ни тема - уискито.
http://whiskyrumwine.com/
Чакам с нетърпение майсторските класове, за да си избера някой. Само да насочи вниманието към нещо, което е малко извън темата уиски, но определено си струва да се опита - това са класовете с ром.
« Last Edit: 19, February, 2018, 13:09:26 by atanas »

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +38/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
Наистина почти дойде първото за 2018 родно уиски събитие. Този път ще гледам да му отделя повечко време. Със сигурност няма да мога да съм там в събота вечерта обаче, защото съвпада с един концерт, който чакам с нетърпение (Laibach - опасявам се, че не вървят с уиски).

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +23/-4
Знаех си  , че ги разбираш музиките / и уискитата /.

Skye

• Full Member
  • Drams: +9/-0
Честит имен ден Тошко! И на всички останали именници днес!
Да сте живи и здрави и като хубавото уиски, все по-комплексни и ценни да ставате dram
Какво се пие на Тодоров ден? :)

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
На Тодоровден.... Само хубава ракия и силно червено вино!
При древните българи това е бил един от най-важните и тачени празници, на който се е проверявало състоянието на бойните коне след зимата.
А иначе, аз почетох имениците и на първо място инж. Тодор Ангелов, и с един Talisker 10. Много добре ми дойде на фона на разразяващата се зима отвън.

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
Почнаха да излизат майсторските класове и има доста интересни неща!

borkko

• Full Member
  • Drams: +7/-0
Размина ми се на мен с майсторските класове, определно има интересни, но трябва и някой да работи  :P

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
Феста беше идеален!
Имаше по много от всичко - и уиски, и вино, и ром, и чаши, и пури, и най-вече приятели!
А жълтата фланелка е за Стан и класът му:

„Golden Age“ of blending from the 50′ to the 70′ „
Лектор:Станислав Недев,
Дегустирани:
Old&Rare, Ballantine’s, Dewar’s, Black & White, VAT69, Old&Rare
Блендове на известни марки, общо шест от средата на 50те до началото на 70те.

Страхотни неща опитах! Лектора беше перфектен и искам да му благодаря, че сподели с нас тези безценни уискита.
И накрая, за пореден път се убедих, че уиски индустрията се е отклонила от "правия път" и все повече се отдалечава от него, а какви прекрасни неща са правени преди малко повече от половин век.
Страхотен фест! Поздравления и благодарности за организаторите!

Skye

• Full Member
  • Drams: +9/-0
Мога само благородно да завиждам!
Недостатъчната консумация на водата на живота, позволи на нешотландски вирус да ме тръшне и за съжаление се разминах с първото си участие във феста, макар и мини :(
Почвам  отсега да се готвя за октомври:)
Иначе, за отклонението от "правия път" си напълно прав. Увеличеното потребление и жаждата за печалба на всичките му там алкохолни концерни и гиганти, придобили де що има дистилерия, неизбежно води до конфекция и ГМО в индустрията.
Дано през октомври пак до го има този клас, че да ги опитам и аз тези благинки.
Тук ми хрумва и едно предложение към фестосътворителите. Да има опция за резервиране на семпли от класовете , за хора, които по една или друга причина не могат да присъстват. Разбира се, само ако остават количества след като се е провел самия клас, за да не се ощетяват присъстващите.
Не е същото, защото идеята на самия клас е да чуеш лектора и да споделиш момента с братя по малц, ама все пак е някаква опция.
Slainte!