Author Topic: Разменям Bowmore Mariner 15yo 43% 50-100ml за Laphroaig Cairdeas  (Read 16107 times)

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +34/-2
Хайде, разкривайте тайната най - накрая!
Голяма мистерия! Тръпнем в очакване да разберем, какво ще се окаже в действителност!

Ardbeg

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +8/-1
Чакам Наско да си каже мнението

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-1
    • Whisky Experience Bulgaria

Дайте ми малко време. Да минат коледните празници, че баби, дядовци, внучка... абе искат си тяхното и мира нямам :))

Весела коледа

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +19/-1
Весели празници на всички :-)
Наско, най добре е когато е по- спокойно, тогава да седнеш и да провокираш рецепторите.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
Вчера ти го пуснах на лично. Казвай сега каква е истината :)

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
Разбрахме се с Добрев да пуснем едновремено какво мислим, че е било загадъчното уиски. Ето какво писах на Ardbeg, на 11/1/2014:

Още като ти получих мострите помирисах тази с питанката. Заприлича ми на нещо тази сладост на носа, но тогава нямах време да ѝ обърна особено внимание. Тази вечер я пробвах отново като този път и отпих от нея. Сетих се на какво ми е заприличала. Дива Коза 15г.
Първо предположих, че си ми пратил по-отлежала версия на една от твоите ракии, но не мога да открия ракиени (плодови) нотки, та се отказах от предположението за ракия.
Остава това - Дива Коза

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
От името на Ардбег, тъй като е много зает в момента, пускам първо моето предположение което му бях пратил на лични...
Question mark
« Изпратени до: Ardbeg -: 23, Декември, 2013, 09:21:59 » ОтговорЦитатИзтрий
Още като получих пратката с Qusetion mark от Ardbeg, нямах търпение да отворя шишенцето и поне да помириша съдържанието. Първосигнално на нос ми напомни много на Glenfarclass.
Вечерта се прибрах и реших да се отдам на провокация за рецепторите с първия ми Blind Tasting.
Налях съдържанието от шишенцето с така подканващия надпис "?" в една чаша Glencairn. Оставих уискито да подиша 20-тина минути, докато аз плахо се чудех, какво ли ще е това нещо в чашата :)
Цвят, старо злато.
На нос се усещаха стафиди, черен пипер, мед, но някак си карамелезирана. Отново онова усещане че в чашата има Glenfarclass.
Вкус, стафиди, кекс, бадеми, карамел, ванилия, пъпеш..( На уиски феста в София тази година имах възможността да опитам дестилат на Glenfarclass, който не е лежал нито ден в бъчва. Този първак имаше мого специфичен мирис и вкус на сушени сини сливи..) Усещането че пия Glenfarclass се засилиха още от първата глътка.
Вкуса преминаваше в послевкус бавно и линейно, с отслабване на силата и вкуса на уискито.
Със своя лек къс финал уискито изкарваше на преден план лекото усещане за карамел и сини сливи.. Да определено това е Glenfarclass! На небцето оставаше усещане все едно съм хапвал личи с канела.. Мисля че уискито е  40° или 43° или много близо в този диапазон.
Мисля, че знам каква е бутилката.
Това определено е Glenfarclass 70 Proof. Т.е. Коригиран Glenfarclass 105 proof до към 40°-43°
Дано да не съм се подвел. От опита който имам досега това са ми усещанията. И още веднъж, Благодаря за хубавата изненада. За мен този Blind tasting, беше истинско удоволствие!

Добрев

след това неговия отговор, който получих на лични ...
Цитат на: Ardbeg в 02, Януари, 2014, 20:31:14

Това е 300-Ballantine's 200 -100 Pipers  100- Дива Коза 15г 100 - Glenfarclas 105 + По рецептата на Ralfy (Трябва да гледаш клипчето ) http://www.youtube.com/watch?v=0zRkoT6nFu0

http://www.youtube.com/watch?v=0zRkoT6nFu0  ( само че при мен дръвчето беше дъб  напръскано със смес от коняк и мартини росо) и отлежало 3 седмици

Ти беше наистина близо ....Браво !!!

[/qoute]
« Last Edit: 17, February, 2014, 12:20:07 by Dobrev »

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
Хаха, Добрев можем да се поздравим значи. И двамата напипахме познати нотки. На мен най ме впечатлиха нотките на Дива коза, които хич не ми бяха харесали преди. Това за мен изпъкваше, беше познато и в крайна сметка можех да го идентифицирам директно. Довечера ще довърша семпъла и ще пробвам да открия фаркласа.

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
Хаха, Добрев можем да се поздравим значи. И двамата напипахме познати нотки. На мен най ме впечатлиха нотките на Дива коза, които хич не ми бяха харесали преди. Това за мен изпъкваше, беше познато и в крайна сметка можех да го идентифицирам директно. Довечера ще довърша семпъла и ще пробвам да открия фаркласа.
Да, така изглежда. Определено сме уловили основни уискита. Аз за съжаление или не до сега не съм пил църен коч в чист вид. Освен когато са ми го пробутвали в заведенията, след което съм го оставял настрана. Но определено е трудно да се долови точно какво има в чашата, а още повече конкретна дестилерия или дори вид. Последната среща на която за съжаление не можех да присъствам е била истинско предизвикателство за всички присъстващи. Сигурен съм че сте провокирали сетивата на максимум и че сте си изкарали една страхотна вечер!

Ardbeg

• Active members
  • Aficionado Member
Здравейте,

Последните ми зареждания за разменяне са :

OLd Ballantruan 50%
Ardbeg Corryvrecan 57.1%(за което благодаря специално на Тодор за цената ,която ми направи )
Laphroaig QA 40%
Jura 10 40%
Duglas Laing Double Barrel  Laphroaig/Mortlach  46%
и винаги наличния Ardbeg 10
« Last Edit: 07, April, 2014, 20:57:06 by Ardbeg »

spetrov

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +3/-0
Здравейте,

Последните ми зареждания за разменяне са :

OLd Ballantruan 50%
Ardbeg Corryvrecan 57.1%(за което благодаря специално на Тодор за цената ,която ми направи )
Laphroaig QA 40%
Jura 10 40%
Duglas Laing Double Barrel  Laphroaig/Mortlach  46%
и винаги наличния Ardbeg 10
Отливки ли разменяш или пълни не отваряни бутилки ?

Ardbeg

• Active members
  • Aficionado Member
При мен неотворени бутилки няма  dram