Author Topic: Разменям Bowmore Mariner 15yo 43% 50-100ml за Laphroaig Cairdeas  (Read 17122 times)

Ardbeg

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +8/-1
ARDBEG аз съм мераклия да разменим 105ците. Гледам, че имаш от по-новите бачове. Аз имам от предишната опаковка. Виж ми колекцията. Бих искал да ги сравня един до друг.

Няма проблем Наско ,само тия дни да купя бутилчици ,че явно не искате в тия пластмасовите да ви пращам. Само да уточним и с двамата.......нали 50мл  да купувам

Ardbeg

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +8/-1
самода да добава ,че имам и Tesco Islay 12y .....както съм казвал и преди не е кой знае какво ,но ако някой му е любопитно......

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +19/-1
Имам разни ъпдейти в колекцията ,така че ако някой иска - разменям всичко!!!

imam golqm merak da probvam Ardbeg Uigeadail kakto I glenfarclas 105. vij ako ne6to ti grabva okoto ot otworenhte mi butilki sym gotov za razmqna.

Веднага видях Суперновата :) ама ти е неотворена......Иначе ,си харесах Bunna,Snowphoenix,jura superstitioн i Springbank ......Имали начин да си харесаш още нещо или да ти пратя повече мл от нещо .......ако не само 2 ще избера.няма проблем

Ardbeg Supernova най-вероятно няма да го отварям скоро, въпреки че ме гложди много да го пробвам.
От Springbank 15 ми е останало буквално половин глътка.
Като се огледах в колекцийката ти, ми грабна окото и Smokehead. Така че може да направим трампа от по три уискита по 30ml. И без това ми станаха точно 3 шишенца по 30 ml.

malka popravka.!!!

bunna-ta mi e svyr6ila!!!!
moga da predloja da probva6 Scapa 16, ako ne si probval mislq che nqma da syjalqva6.
imah predi vremeScapa 14yo. I mojata priqtelka se pristrasti kym neq I q izpi pochti sama.inache kazva che ne pie whisky ;-) 16kata sy6to e hubava vypqeki che na men poveche mi haresva6e po-mladata versiq. tova e edinstwenoto whisky ot tezi koito sym probval vyv vkusa. na koeto se dolavq mnogo vkus na med.
minalata godina e spechelilo zlaten medal v kategoriqta ostrovni whiskyta s vyzrast do 19 godini. jalko che 14-ta se namira mnogo trudno ta da si vzema 2 butilki za arhiva. no I tova kato svyr6i opredeleno 6te mi lipsva. kato cqlo Scapa sa destileriq sys sravnitelno malko prodtkciq I moje da se prichisli kym butikovite destilerii.
Ta ako si navit moje da trampit slednite whiskita

От мен
1. Scapa 16yo.
2. Snow Phoenix
3. Jura Superstition

От теб
1. Ardbeg Uigiadail
2. Glenfarclas 195
3. Smokehead

Всичко по 30 мл.

ako ne si navit 6te deistwame bez Scapata I bez smokehead.
Та ако си навит още тази вечер мога да ги приготвя и утре ще мога да ти ги изпратя по еконт до офис на еконт който ти е удобен. Пиши ми на лични, две  имена, телефон за връзка и до кой офис на еконт да ти ги пратя. Аз ще ти пиша по-късно също на лични.
« Last Edit: 17, March, 2013, 15:31:49 by Dobrev »

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-2
Привет колеги!
Извинявайте, че се вклинявам във вашите разменни отношения, но разбрах, че "Dobrev
" харесва "Scapa 14yo" и би желал да се снабди с две бутилки за архива си. В тази насока се почувствах задължен да спомена, че в магазина на  Тошко /колега от форума/, освен шестнадесет годишния вариант има и точно такава бутилка, къквато се търси.
Та ако си склонен на авантюрата закупуване, мисля че Наско би могъл да те ориентира. Намесих го и него, но все пак трябва да се помага на колегите! 

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
ще се свържа с Тошко на лични че му нямам номера. Ако някой го има може да ми го прати да му звънна да го разпитам ;)

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +18/-2
@Добрев
ако не ме лъже паметта си от Варна - Скапа продават в Каса Вино (срещу общината) и в Пикадили зад Окръжна

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
Благодаря, Ще ги проверя. А тази от Тошко ще я взема. Ако намеря и в магазина във Варна ,може да отнеса и нея ;)

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
Благодаря, Ще ги проверя. А тази от Тошко ще я взема. Ако намеря и в магазина във Варна ,може да отнеса и нея ;)

А в Пикадили ако продават, най-вероятно ще е новата версия Scapa 16yo а аз търся по-младата версия Scapa 14 yo

rasty

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +6/-1

А в Пикадили ако продават, най-вероятно ще е новата версия Scapa 16yo а аз търся по-младата версия Scapa 14 yo

В Пикадили има 16-ка. Виж ОСТ дали не предлагат.

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
От ОСТ навремето купих последната бутилка :) Миналата седмица бях там и нямаше. Питал съм ги преди и ме увериха че такова животно няма да имат, но все пак си проверявам от време на време какво предлагат. Последно като ходих видях че предлагат Glenfiddich Age of discovery madeira, което преди време го нямаше.

http://whiskybase.com/whiskies.php?merkid=7&whiskyid=22231

Имат и една интересна бутилка, за което се учудих малко но все пак са я доставили

https://www.thewhiskyexchange.com/twecheckout/basket.aspx

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
Добрев, последния линк е към кошницата в сайта, а е бутилката. Я пусни да видим за какво иде реч!

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
Добрев, последния линк е към кошницата в сайта, а е бутилката. Я пусни да видим за какво иде реч!

Oops, Sorry ;)

http://www.thewhiskyexchange.com/shackletons-whisky-mackinlays-rare-old-highland-malt/

Първата версия ако не се лъжа. Не обърнах внимание. Като се замисля обаче бутилката си беше в кутийката и се виждаше, така че може би е
The Journey
« Last Edit: 19, March, 2013, 14:24:56 by Dobrev »

rasty

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +6/-1
Аз пък купих последния Longmorn 15 по-миналата седмица.

Пробвай и при Янков (бул. Я. Хуниади, под ОСТ, срещу Пежо) или Посейдон (ул. Цариброд, зад х-л Аква). Има и телефони в нета, но не знам колко са актуални.

И аз щях да ти пиша за линка, но Наско ме изпревари.. :)

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
http://www.thewhiskyexchange.com/shackletons-whisky-mackinlays-rare-old-highland-malt/

Първата версия ако не се лъжа. Не обърнах внимание. Като се замисля обаче бутилката си беше в кутийката и се виждаше, така че може би е The Journey
Ако е първата е интересно. За колко пари го харчат?

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
Аз пък купих последния Longmorn 15 по-миналата седмица.

Пробвай и при Янков (бул. Я. Хуниади, под ОСТ, срещу Пежо) или Посейдон (ул. Цариброд, зад х-л Аква). Има и телефони в нета, но не знам колко са актуални.

И аз щях да ти пиша за линка, но Наско ме изпревари.. :)
Тези двата склада не съм ги посещавал. Янков имаха един склад до Албена, там съм влизал и ми казаха че нещата във Варна са горе долу същите, въпреки че ме съмнява във Варна да нямат нещо по-интересно.
Като се прибера във Варна ще ги посетя от любопитство ;)

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
каса вино правят отстъпка при покупка на над 6 бутилки. Ако искате можем да се организираме няколко човека, които сме от Варна и да си напазаруваме заедно.

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
Последно като ходих в Casa Vino ми се стори че е по-скъпо от колкото по складовете а и асортимента не беше много голям. Дори да направят отстъпка не знам дали пак няма да е по-скъпо от другите места. Поправи ме ако греша. Все пак като ходих последно беше отдавна.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
За Casavino съм писал и преди - там цените са просто откачени. Докато не си оправят ценовата политика за уискитата няма да купя нищо от там. Дори на хубавите дегустации които организират цените дори с големите отстъпки са по-скъпи от другите магазини, да не говорим за складове.

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
Ходил съм няколко пъти там. Цените наистина не подлежат на никаква пазарна логика. Обаче има неща, които другаде не съм виждал или пък мога да си ги купя само онлайн. И като им платя доставката, работата идва на кантар. Също така има и уискита, които са по-евтини отколкото при конкуренцията. Но всеки път като отида там и си тръгвам с празни ръце  ;D И аз не обичам да плащам измислени цени.

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member

Първата версия ако не се лъжа. Не обърнах внимание. Като се замисля обаче бутилката си беше в кутийката и се виждаше, така че може би е The Journey
Ако е първата е интересно. За колко пари го харчат?

Ако не ме лъже паметта, беше около 285 лв.