Author Topic: Втори мини фест "Whisky Rum & Wine Master Test-2016"  (Read 2772 times)

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-2
Здравейте колеги!
Ето, че вече се задава и второто издание на малкия уиски фест, както си го бяхме кръстили миналата година.
Вече бях почнал да си мисля, че тази година няма да го има, но ето че днес се сдобих с малко, но ценна информация и бързам да я споделя с колегите по страст.
Това, което първо прави впечатление е изключително позитивното развитие в повишаване на продължителността на мероприятието и то вече не е един, а ще бъде два дена. Второто е, че е променен и периодът от годината, когато ще се случи и той няма да е средата на февруари, а ще е краят на април, което е един доста по приятен от климатична гледна точка етап от календара. И третото обстоятелство, което веднага прави впечатление е мястото и съм убеден, че то ще окаже само ползотворно влияние на посещаемостта на това приятно мероприятие.
Ако някой разбере нещо повече, да споделя информация, за да можем да се възползваме максимално от събитието!

toddybear

• Full Member
  • Drams: +1/-0
Re: Втори мини фест "Whisky Rum & Wine Master Test-2016"
« Reply #1 on: 09, March, 2016, 21:52:09 »
Аз малко съм пропуснал темата от миналата година. Какво представляваше този мини фест?

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #2 on: 10, March, 2016, 10:01:53 »
Просто трябва да прочетеш първата тема. Там всичко е казано и "описано".

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #3 on: 16, March, 2016, 14:57:37 »
Ето каква информация ми "изплю" Google преди малко: http://www.eventim.bg/bg/bileti/whisky-rum-wine-master-test-2016-sofia-radisn-blu-426890/event.html .
Чакам с нетърпение информацията за представяните продукти и майсторските класове. Съдейки по представянето миналата година и като добавя ясно изразената възходяща градация на събитието, очакванията са ми много положителни. Дано и класовете да са на добра цена, както беше първия път, за да може да се посетят повече! Все пак вече ще имаме два дни на разположение, че за един ден си беше огромно натоварване! 

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #4 on: 23, March, 2016, 10:44:50 »
Отново с помощта на "Google" открих сайта на събитието, който явно вече е отворил врати за посетители!
http://whiskyrumwine.com/
Сега идва интересната и трудна част с избора на мероприятията, на които човек иска да присъства. Хубавото тази година е, че те могат да бъдат разпредели в два дена, но все пак има опасност да се случи така, че да бъдем изправени пред сериозни дилеми.
Ще проучвам класовете по-късно, когато имам време и спокойствие да го направя, но веднага ми се "набиха на очи" три много сериозни неща. Не видях, обаче, цени на класовете, а това е много съществена информация! Надявам се скоро тази празнота да бъде запълнена с актуална информация!
И още нещо! Виждам, че в лекторския състав на класовете има сериозно присъствие на колеги от форума. Браво и поздравления! Сигурен съм, че ще се представят отлично!

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #5 on: 29, March, 2016, 10:24:21 »
То като гледам, май само аз си пиша в тази тема и си бях решил повече да не го правя, но се замислих, че форума се посещава и от доста гости, които може и да не са много наясно със събитието и би трябвало да им се подава информация, за да могат да преценят какво би ги заинтригувало. Както се казва, да вземат информирано решение.
И отделно от това, винаги трябва да се помага на организаторите на такива събития, защото в крайна сметка техния труд и ентусиазъм са в полза на всички любители на уискито, и би било много егоистично и използваческо да стоим отстрани и само да мърморим, кое не ни харесва или е можело да стане и по-добре, а да не си мръднем пръста малко да им помогнем, кой с каквото може. А всеки може да помогне с нещо! Най-малкото, като прокламира феста сред колеги и приятели, за да може мероприятието да стане масово и посещаемо, а фирмите, които го организират да са доволни и догодина да го направят отново. Всички искаме да има такива фестивали, нали?
И накрая, последното което ме мотивира да продължа да пиша по темата е изненадата ми от новопоявилите се два майсторски класа и един лектор! Тъкмо се чудех какво да си избера и чаках само цената, тъй като тя е от съществено значение, защото като гледам някои от класовете, просто няма как да бъде малка, и с почуда установих, че директорията с класовете и лекторите се допълват с нови неща. И на всичкото отгоре, те са интересни! /BenRiach,GlenDronach,Glenglassaugh; Teeling/ Току виж се появило още нещо, което съвсем да ми саботира избора!   

borkko

• Full Member
  • Drams: +5/-0
« Reply #6 on: 29, March, 2016, 11:55:53 »
Някой има ли представа как може да се закупи билет за Master class без да се плаща доставка от 8лв ? Опитах да се свържа с организаторите, но не ми вдигнаха. Очаквам да се обадят и ако разбера нещо ще споделя тук.
Всички класове изглеждат интересни, но финансовите възможности определят кое да посетим, аз за сега съм се спрял на бюджетния вариант на Glenfarclas.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #7 on: 29, March, 2016, 13:32:20 »
Някой има ли представа как може да се закупи билет за Master class без да се плаща доставка от 8лв ? Опитах да се свържа с организаторите, но не ми вдигнаха. Очаквам да се обадят и ако разбера нещо ще споделя тук.
Всички класове изглеждат интересни, но финансовите възможности определят кое да посетим, аз за сега съм се спрял на бюджетния вариант на Glenfarclas.
По принцип билети от eventim може да се купят от разни магазини - телекомите, офис1 и т.н. тогава не се плаща доставка. Аз така съм правил когато съм купувал билети за концерти.

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #8 on: 29, March, 2016, 13:36:40 »
И накрая, последното което ме мотивира да продължа да пиша по темата е изненадата ми от новопоявилите се два майсторски класа и един лектор!
И ще се появяват още. Другите участници на фестивала още не са си обявили класовете, така че ще чакаме да видим какво още ще излезе.
Аз не знам на кое ще имам физическата възможност да присъствам (освен Edradour, хахаха), но съм си харесал три класа - Този на Стан и Гайда, Фред Лейнг и специалния на Фарклас (въпреки, че ще е цифра). Предполагам ще трябва един от всички да си избера и това ще е.

borkko

• Full Member
« Reply #9 on: 29, March, 2016, 14:57:54 »
По принцип билети от eventim може да се купят от разни магазини - телекомите, офис1 и т.н. тогава не се плаща доставка. Аз така съм правил когато съм купувал билети за концерти.
В eventim намерих само билети за самия фест, но не и за класовете. Разговарях с организаторите и ми обясниха, че за центъра на София има безплатна доставка.
« Last Edit: 29, March, 2016, 15:01:19 by borkko »

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #10 on: 30, March, 2016, 11:06:36 »
С класовете явно ще имам голям проблем, който подозирам че ще се появи и при другите посетители на феста! Този проблем естествено е в положителния смисъл на думата, но определено изборът ще е много сложен.
Благодаря за информацията за билетите! Аз попадам в ареала на безплатното им разпространение /доставка/, което си е късмет, но тези пари, които трябва да се платят за доставянето са си неприятен разход. Могат да бъдат похарчени много по целесъобразно за нещо друго, като чаша на "Glencairn" например. Доколкото си спомням на предишния фест всичко беше организирано лесно и удобно, и се надявам и сега да бъде така.
А по отношение на билетите за класовете си мисля, че причината да ги няма все още е в това, че се очакват още класове, както Наско ни осведоми. Логично е да е така и аз с нетърпение очаквам какво ще се появи. А цените също представляват голям интерес, защото има някой толкова стари, ценни и редки неща, че там просто няма как да бъдат ниски. Трябва да се отбележи, обаче, че на предишния фест /февруари 2015 г./бяхме свидетели на най-ниските цени за майсторски клас, което ме мотивира да очаквам и сега приемливи цени. Редките и ценни неща няма как да бъдат евтини, но съм убеден, че ще са на възможния минимум. Сигурен съм, че ще има цени за всички възможности и желания, а предлаганите продукти са отлични, което прави разхода напълно оправдан!
« Last Edit: 30, March, 2016, 11:12:08 by Evgeni »

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #11 on: 30, March, 2016, 16:50:52 »
Ето това му е хубавото на форума, че като те подсети за нещо си го проверяваш и можеш да откриеш ценна информация! Точна така се получи сега и открих в сайта на организатора цените на класовете. Наистина за най-високия ранг класове, цените са сериозни, но като гледам какво се предлага в тях ми се струва че са на себестойността на продуктите, че и по-надолу. Има и съвсем нормални цени на другите класове, които наистина са най-ниските в своите категории. И нищо че се водят базови, са на много високо ниво от гледна точка на предлаганите в тях уискита.
Например:
1. 25 лева за " GLENFARCLAS-Grain to the Glass":
Glenfarclas 10 Year Old,
Glenfarclas 12 Year Old,
Glenfarclas 15 Year Old,
Glenfarclas 21 Year Old,
Glenfarclas 105 ,

-лектор- Ian McWilliam - Marketing Executive.

2. 25 лева за  "Douglas Laing’s Regional Malts":
"Surprise",Lowland,
TIMOROUS BEASTIE,Highland,
SCALLYWAG,Speyside,
ROCK OYSTER Cask Strength,Island,
BIG PEAT,Islay,

-Лектор:Fred Laing,Managing Director and Master Blender

3. 25 лева за  "A truly unique rums":

EL DORADO 3 Year Old,

EL DORADO 5 Year Old,

EL DORADO 8 Year Old,

EL DORADO 12 Year Old,

EL DORADO 15 Year Old,

EL DORADO 21 Year Old,

-лектор-Mr. Jesus Bernad,International brand Ambassador,

и

4. 30 лева за "EDRADOUR-Tradition and Innovation":

House of Lords ,8 Year Old, 1970's Blended Scotch Whisky,
Еdradour Caledonia 12Year Old Oloroso Cask,
Еdradour 2006 Super Tuscan,
Еdradour SFTC 2002 Barolo Cask,
Ballechin 10 Year Old,Peated Edradour,

-лектори- Aнгелина Кънчева и Атанас Цанов-Whisky Experience.

И по-високата категория вече са:

1. 50 лева за "Five mysterious Speyside whiskies distilled in the 70s and 80s":

Speyside distilled 80's    14 YO 
Speyside distilled 80's    16 YO 
Speyside distilled 70's    20YO
Speyside distilled 70's    26YO
Speyside distilled 70's    26YO

лектори-Ник Рунев Whisky club -London, Станислав Недев.

2. 80 лева за "FRED'S Favourites":

XOP CARSEBRIDGE 1965 50 Year Old,Lowland,
XOP MACDUFF 1990 25 Year Old,Highland,
XOP AUCHROISK 1990 25 Year Old,Speyside,
XOP JURA 1990 25 Year Old,Islands,
OP LAPHROAIG 18 Year Old,Islay,

-лектор-Fred Laing,Managing Director and Master Blender

и най-елитния: 100 лева за "Decades of Glenfarclas":

Glenfarclas Family Cacks 1966, 47 Year Old,
 Glenfarclas Family Cacks 1973, 40 Year Old,
 Glenfarclas Family Cacks 1981, 33 Year Old,
 Glenfarclas Family Cacks 1995, 19 Year Old,

-лектор- Ian McWilliam - Marketing Executive.

« Last Edit: 31, March, 2016, 09:14:17 by Evgeni »

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +21/-4
« Reply #12 on: 06, April, 2016, 14:18:50 »
Билети за самото събитие можете да си купите от моя магазин с 5% отстъпка. Засега само за вход.
Намира се на ъгъла на ул. Граф Игнатиев и ул. Алабин.
« Last Edit: 08, April, 2016, 10:23:14 by todoresqu »

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #13 on: 12, April, 2016, 16:33:27 »
ЖЕСТОКО!

Зала
№2

Цена
15 лв

Час
 начало:
15:30

Час
 край:
16:30

DIAGEO

Майсторски клас 24.04.2016

„Възраст срещу зрялост“

Лектор:Михаил Аврамов

Ще дегустират:
Cardhu 12 Year Old,
 Cardhu Gold Reserve,
 Talisker 10 Year Old,
 Talisker Strom,
 Singleton 12 Year Old,
 Singleton Tailfire
 Mortlach

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #14 on: 12, April, 2016, 21:48:45 »
ЖЕСТОКО!

Искаш да кажеш - добра сделка, нали? :)

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #15 on: 13, April, 2016, 09:16:49 »
Изключителна сделка! Стига да не е грешка!

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #16 on: 22, April, 2016, 15:06:37 »
До утре. Който дойде - да мине през щанда на Edradour да се видим.

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #17 on: 22, April, 2016, 16:23:20 »
Предлагам да спазим традицията и да си направим обща снимка на колегите от форума, които дойдат на феста.

malty minion

• Full Member
« Reply #18 on: 22, April, 2016, 17:48:04 »
За!

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #19 on: 23, April, 2016, 07:07:30 »
И за да има все пак някаква организация за снимката, предлагам заявките за присъствие да се правят при Наско, на щанда на Edradour.