Author Topic: DOUGLAS LAING Double barrel  (Read 1060 times)

tt

• Jr. Member
  • **
  • Drams: +1/-0
DOUGLAS LAING Double barrel
« on: 09, November, 2015, 16:51:50 »
Здравейте,съфорумци...

Имам един въпрос към Вас или по точно мнение(препоръка)...Някой от Вас опитвал ли е продуктите на DOUGLAS LAING Double barrel HIGHLAND PARK & BOWMORE 10y.o. и Macallan & Laphroaig 10y.o.? Изглеждат ми уникални блендове на някои от любимите ми дестилерии.Малцовете са single cask и са бутилирани при 46% без студена филтрация с натуралния си цвят. В Табакото има едната бутилка на доста прилична цена от 79 лева и мисля ,че ще е добра инвестиция ?

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
Re: DOUGLAS LAING Double barrel
« Reply #1 on: 09, November, 2015, 21:28:08 »
Macallan&Laphroaig беше много сполучлив, както и Mortlach&Laphroaig.
За инвестиция не знам, но за пиене са екстра. Ако се разровиш, може и по-евтино да намериш някои от тях :)

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

tt

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: 10, November, 2015, 09:34:23 »
И аз под инвестиция имах в предвид пари дадени за опитване на нещо ново...И на мен ми изглежда Macallan & Laphroaig доста интересен.Утре като го пробвам ще си дам кратките бележки.

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +34/-2
« Reply #3 on: 10, November, 2015, 12:29:12 »
 За "DOUBLE BARREL BLENDED (VATTED) MALT" сме писали в друга тема и тогава, доколкото си спомням, коментирахме всички варианти. Те май бяха шест:
ISLAY&SPEYSIDE - CAOL ILA & BRAEVAL - 0.7 46.0
ORKNEY&ISLAY - HIGHLAND PARK & BOWMORE - 0.7 46.0
SPEYSIDE&ISLAY - MORTLACH & LAPHROAIG - 0.7 46.0
SKYE &SPEYSIDE - TALISKER &CRAIGALLACHIE - 0.7 46.0
ISLAY&SPEYSIDE - ARDBEG & GLENROTHES - 0.7 46.0 и
SPEYSIDE&ISLAY - MACALLAN & LAPHROAIG - 0.7 46.0
Аз лично съм пробвал HIGHLAND PARK & BOWMORE и MACALLAN & LAPHROAI, и бяха много добри! С удоволствие бих ги опитал отново, а съм сигурен, че и другите варианти са на същата висота.
В годините цените им бяха и по-поносими, но в днешно време понятието "цена" започва да губи значението си от преди няколко години и цените на уиски продуктите постоянно растат.
Тази цена, която си посочил ми изглежда добра. Сигурно може и да се намери малко по-евтино при вносителя, но ти си преценяваш дали ти се занимава.
Наслаждавай се на покупката си! Заслужава си! 

Izmamnica

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +14/-0
« Reply #4 on: 12, November, 2015, 22:53:19 »
Както обикновено Евгени е "алманаха" и концептуалиста и след него какво да се добави. Аз обаче съм ГОЛЯМ  фен на тази не достатъчно известна серия и като видях темата пиша със смесени чувства. Жалко е че трудно може да се поддържа на незрял пазар като нашия. Скоро може и още по-трудно да стане да се намира. Искам да ти препоръчам Лафройг и Мортлах! и после да кажеш!

tt

• Jr. Member
  • **
« Reply #5 on: 12, November, 2015, 23:14:59 »
Спрях се на Macallan & Laphroaig...и мога да кажа,че имах доста високи очаквания,но все пак бях изненада,че толкова много ми хареса!Смело мога да заявя,че напълно си заслужава.С удоволствие по-нататък бих опитал и някой от другите Double Barrel-и.Така като гледам не са чак толкова трудни за намиране,дано да е и така за напред,за да можем да се радваме на тези шотландски красоти.

malty minion

• Full Member
  • Drams: +5/-0
« Reply #6 on: 12, November, 2015, 23:42:18 »
Имам бутилка Highland Park & Bowmore DB и ми харесва много.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #7 on: 13, November, 2015, 22:44:03 »
Спрях се на Macallan & Laphroaig...и мога да кажа,че имах доста високи очаквания,но все пак бях изненада,че толкова много ми хареса!Смело мога да заявя,че напълно си заслужава.С удоволствие по-нататък бих опитал и някой от другите Double Barrel-и.Така като гледам не са чак толкова трудни за намиране,дано да е и така за напред,за да можем да се радваме на тези шотландски красоти.
За съжаление, най-вероятно нама да има нов внос от тях.

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818