Author Topic: Уиски фест София 2015  (Read 14189 times)

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-2
Re: Уиски фест София 2015
« Reply #40 on: 07, October, 2015, 23:10:38 »
Едната надежда ни е останала, както се казва!
На такъв клас и аз се записвам веднага!
За съжаление, в противовес на бурното начало, последващото "мъртвило" по отношение на събитието е отчайващо! Продължават да си стоят незаети четиринадесетте майсторски класа, а те спокойно могат да бъдат попълнени с общообразователни мероприятия! Феста страда от обучения /класове/ за начинаещите и желаещи да се образоват колеги, а те никак не са малко. Крайно време е да се обърне внимание и на тях!

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #41 on: 07, October, 2015, 23:28:34 »
Аз тайничко се надявам на Glendornach мастърклас  :-\
Доколкото знам, няма да има клас на Dronach-Riach-Glassaugh.

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +18/-2
« Reply #42 on: 08, October, 2015, 20:00:03 »
който всъщност щеше да бъде единственият, към който аз бих проявил интерес. При положение, че няма и Хайленд Парк.

rasty

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +6/-1
« Reply #43 on: 08, October, 2015, 22:57:22 »
който всъщност щеше да бъде единственият, към който аз бих проявил интерес. При положение, че няма и Хайленд Парк.
Има Хайленд Парк - Събота от 20.00 до 21.00 / Зала Alpha 2.

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +21/-4
« Reply #44 on: 08, October, 2015, 23:19:27 »
Програмата излезе. Вероятно ще се появи скоро на сайта. Хайленд парк има.
Има интересни неща примерно THE MACALLAN - RUBY,RARE CASK, REFLEXION, MACALLAN №6,  THE SKYLINE. На Чивас направо си се опива човек - CHIVAS 12, CHIVAS 18, CHIVAS EXTRA, BALLANTINE’S FINEST, BALLANTINE’S 12, BALLANTINE’S 17, BALLANTINE’S 21.
« Last Edit: 08, October, 2015, 23:25:51 by todoresqu »

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #45 on: 09, October, 2015, 09:51:14 »
И "THE DALMORE. THE AFFINITY OF HIGHLAND" въобще не са за изпускане!
THE DALMORE 12YO, THE DALMORE 15YO, THE DALMORE 18YO, KING ALEXANDER III, CIGGAR MALT
Досега все го пренебрегвах този клас, но определено си заслужава! И все още има уискита с години! Нещо в последно време много стремително започват да изчезват от етикетите!
Моя проблем е в това, че вече имам билети за класове в петък и събота, а този клас е точно тогава и ще ми дойде в повече. Ако го имаше в неделя, щях да се включа, но..... Следващия път!
Чудя се и дали лекторът ще е от класа? Нямам предвид, че е жена! Просто повече се доверявам на хора, които са работили в дестилерия и са участвали в процеса на производството. При тях много добре се получава, когато говорят от "първо лице"!

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #46 on: 09, October, 2015, 09:58:46 »
Пропуснах нещо!
Трябва отново да поздравя организаторите!
Ще има образователен клас и той ще бъде много интересен! Няма да се впише в общоприетите представи за въвеждане в света на уискито, но ще бъде уникален! Гаранцията за това е, както лекторът, така и повече от двугодишното му обмисляне!
И за да е пълна интригата, нищо не се знае за него, и той е обвит в мистерия!
"Сърбят ме ръцете" да се запиша! Ей така, защото ще е много интересно и приятно изживяване!

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #47 on: 09, October, 2015, 10:06:06 »
Още нещо забравих!
И "LAPHROAIG" са се постарали за класа по случай юбилея на дестилерията:   LAPHROAIG  - SELECT, QUARTER CASK, 10YO, 15YO. За двеста годишнината можеха да се "бръкнат в кесията" малко по-дълбоко, но и на това съм доволен! Все пак има две уискита с години, а другите две също си заслужават, като едното си е "легенда"! Най-хубавото е, че ще опитам новия вариант на 15-годишното, след като отново възродиха това изключително уиски!

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #48 on: 09, October, 2015, 13:44:18 »
Още нещо забравих!
И "LAPHROAIG" са се постарали за класа по случай юбилея на дестилерията:   LAPHROAIG  - SELECT, QUARTER CASK, 10YO, 15YO. За двеста годишнината можеха да се "бръкнат в кесията" малко по-дълбоко, но и на това съм доволен! Все пак има две уискита с години, а другите две също си заслужават, като едното си е "легенда"! Най-хубавото е, че ще опитам новия вариант на 15-годишното, след като отново възродиха това изключително уиски!
15-ката не би трябвало да е възродена. Или ще е само един път, или ще е нещо периодично за FoL.
На мен едно птиченце ми каза, че ще има Caideas ама сега като изле програмата не знам...

На щанда май ще има новият 32г. срещу талони.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #49 on: 09, October, 2015, 13:44:48 »
Пропуснах нещо!
Трябва отново да поздравя организаторите!
Ще има образователен клас и той ще бъде много интересен! Няма да се впише в общоприетите представи за въвеждане в света на уискито, но ще бъде уникален! Гаранцията за това е, както лекторът, така и повече от двугодишното му обмисляне!
И за да е пълна интригата, нищо не се знае за него, и той е обвит в мистерия!
"Сърбят ме ръцете" да се запиша! Ей така, защото ще е много интересно и приятно изживяване!

За кой клас говориш Евгени?

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #50 on: 09, October, 2015, 14:34:16 »
Мислех си, че става дума за това: http://www.laphroaig.com/whiskies/15yo.aspx .
На каквото и да е, новата петнайска не съм я пробвал и ще ми е много интересно да я опитам.

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #51 on: 09, October, 2015, 15:07:01 »
Малко нескромно Насе, ето го класът, горе долу общообразователен:
Неделя 15.20, зала Alpha 1:
ЗАЩО УИСКИ? WHY WHISKY? - Общи понятия, дискусия. Уиски зодиак. Сляпа дегустация на висок клас  уискита. Награди.

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #52 on: 09, October, 2015, 15:20:29 »
Наистина на Лафройг 15 пише лимитед едишън, точно това е на снимката на Евгени но доколкото съм чувал идеята е да замени 18, за съжаление без разлика в цената - в момента ги има и двете и са на почти еднаква цена.
« Last Edit: 09, October, 2015, 15:23:05 by todoresqu »

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #53 on: 09, October, 2015, 15:44:38 »
ЗАЩО УИСКИ? WHY WHISKY? - Общи понятия, дискусия. Уиски зодиак. Сляпа дегустация на висок клас  уискита. Награди.
Що нескромно бе Тоше? Последният път като ходих на страницата на феста нямаше обявен такъв клас, затова попитах. Тези дни не мога да си вдигна главата/седна на задника и не съм имал време да погледна обновения календар.
Супер е, че ще има такъв клас. Явно организаторите са се вслушали във воплите на Евгени вече три години поред  :P

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #54 on: 09, October, 2015, 16:04:10 »
Наистина на Лафройг 15 пише лимитед едишън, точно това е на снимката на Евгени но доколкото съм чувал идеята е да замени 18, за съжаление без разлика в цената - в момента ги има и двете и са на почти еднаква цена.
15-ката е юбилейното издание за 200г. и няма да заменя 18-ката. Или ще е само тази година или ще го пускат от време на време - това са слуховете. Пуснали бяха към 70000 бутилки ако не се лъжа, което не е малко, но не е и много предвид, че цената не е толкова ужасно голяма и все още от цените за пиене.
18-ката си заминава догодина. Очаква се да изкарат нов продукт на пазара, който по-скоро ще я замести, като се страхувам, че годините ще липсват от етикета, но да видим. Дано страховете ни не се сбъднат.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #55 on: 09, October, 2015, 16:07:43 »
Що нескромно бе Тоше? Последният път като ходих на страницата на феста нямаше обявен такъв клас, затова попитах. Тези дни не мога да си вдигна главата/седна на задника и не съм имал време да погледна обновения календар.
Супер е, че ще има такъв клас. Явно организаторите са се вслушали във воплите на Евгени вече три години поред  :P
Уф, че съм тъп. Сега зацепвам (след като прочетох "знеш-какво"). Демек, ти ще го водиш. Айде кажи какво ще има де! Знеш, че нас тук ни мъчи какво ще е сокчето.

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #56 on: 09, October, 2015, 17:51:45 »
Знам ли за сокчето.  Но това със зодиите е уникално, жена ми е астроложка и усмивката два дни не ми слиза от лицето като ги чета, още ги прави.

Branko

• Sr. Member
  • Drams: +9/-0
« Reply #57 on: 10, October, 2015, 15:39:55 »
Най накрая се реших и аз. Купих си билет за самолет за уикенда. Билети за феста ще се продават ли на място или трябва онлайн да си взема?

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #58 on: 10, October, 2015, 22:51:55 »
И на място има. Е за някой майсторски клас може и да свършат , но май досега не се е случвало.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #59 on: 11, October, 2015, 00:46:51 »
Случвало се е веднъж - 2013, на втория фест, за класа на Glenfarclas (и с право).