Author Topic: Уиски фест София 2015  (Read 12816 times)

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +20/-4
Уиски фест София 2015
« on: 02, September, 2015, 14:26:50 »
Приближава събитието на годината.  Както винаги по-интересно от предишното и както се очертава по-богато на събития и участници. Примерно - поне три щанда с пури на които ще свиват на място. Друго ново - примерно майсторски клас и щанд с Ан нок, Олд пълтни, Балблеър. Предполагам Владо ще изкара още приятни изненади.
« Last Edit: 13, September, 2015, 13:46:57 by atanas »

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +34/-2
Re: Уиски фест София 2015
« Reply #1 on: 03, September, 2015, 09:59:06 »
Чакам с нетърпение най-голямото уиски събитие на годината!
И понеже темата се отвори, нека който има някаква информация да я споделя с колегите по душа, стига да не е фирмена тайна, разбира се!
Както се казва, "Часът и мястото са известни"! Мястото е същото като миналата година, а датите почти съвпадат. Дори само тези две обстоятелства са гаранция за сериозно, стойностно и много приятно събитие.
Засега открих тази информация: http://whiskeyfestsofia.bg/ и  http://www.ticketlogic.bg/whiskey-fest-sofi/27541, която е ясна и почти константна. Въпросителните бяха само за цената на билетите и вида на чашата, която се предлага.
Важните въпроси са по отношение на майсторските класове! Точно затова очаквам информацията за тях да се появи своевременно, за да може желаещите да се организират спокойно, тъй като изборът е голям, а човешките възможности не са неограничени! Това е извод доказан и проверен от опита и статистиката на миналите фестивали! На човек му се иска да отиде на всички мероприятия, но физически това не може да се случи, поради което трябва да избира програмата си мъдро и практично. Точно по тази причина предварителната информация за събитията на фестивала е от особена важност.
От пръв поглед си личи, че организаторите "стъпват здраво" на завоюваните позиции и продължават смело и неотклонно да надграждат. Мястото е много удобно за мероприятието и вече въпросът с транспорта е улеснен, предвид приключилия ремонт на булеварда. Изглежда се е запазила е възможността да се ползва 10 % отстъпка при предварителна заявка на билетите, но по отношение на организаторите, това е "нож с две остриета". Опасността не касае билетите за вход, а тези за майсторските класове. Необходимо е да има някаква гаранция и механизъм, който да осигури явяването на изявилия желание посетител при провеждането на класа. В противен случай ще се получи неприятната ситуация от миналата година, в която някой е резервирал билет, а не се е явил на класа, а отвън в залата има желаещи да го посетят, за които няма билети, защото до последно не е известно дали всички ще се явят в залата. По този въпрос трябва да се помисли сериозно и съм сигурен, че организаторите вече са го направили.
Другите два болни въпроса за мен са музикалното оформление и значките! Надявам се да се мисли и в тази насока, въпреки че ясно съзнавам, че ангажиментите и работата по организирането на събитието са огромни и всяка година се увеличават. И това е с единствената цел, ние, посетителите да сме доволни! За мен мога отговорно да кажа, че тази цел се постига напълно!
И накрая искам да поздравя организаторите за страстта и ентусиазма, с който ни предоставят възможността да сме участници в това страхотно събитие! 

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #2 on: 04, September, 2015, 16:16:51 »
И още нещо!
Постоянно рекламирам бъдещото събитие /още от пролетта/ и в разговорите с приятели и колеги на тема уиски фест, няколко пъти ми беше задаван въпросът, дали няма да има общообразователен клас. Изглежда хората, които имат интерес към уискито, но нямат самочувствието, че познават материята, не смеят да се записват за профилираните майсторски класове. Те по-скоро имат желанието и нуждата да посетят клас, който ще ги въведе в дебрите на кехлибарената течност и ще им даде познанията, а и увереността, че стават по-знаещи и по-можещи в тази сфера.
В този смисъл, добре би било организаторите да се опитат да предоставят възможността за обогатяване със знания, преживявания и спомени, и на този сегмент от посетители на уиски феста.

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #3 on: 05, September, 2015, 15:46:34 »
Знам, че изпреварвам събитията, но майсторски клас като този не е за изпускане.
Граби народе.

ПЕТЪК - 19,50 Ч. Водещ Лукаш Диновяк - Global Brand Ambassador at Inver House Distillers

INVER HOUSE: A journey through the Highlands

Зловещи напитки:

1. OLD PULTENEY 21 YO - УИСКИ НА ГОДИНАТА 2012 - ДЖИМ МЪРИ
2. BALBLAIR 2003 12 YO - 100% BOURBON CASK
3. BALBLAIR 1990 25 YO - SHERRY CASK
4. AN CNOC 12 YO
5. AN CNOC PEATLANDS

Говорим за някои неща, които за сега все още не са на пазара.

NICE
« Last Edit: 05, September, 2015, 17:08:17 by todoresqu »

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #4 on: 06, September, 2015, 16:35:25 »
Благодаря Тошко!
Това е моя клас! Със сигурност ще бъде едно от нещата, които ще посетя! Само да излезе програмата и класовете!

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #5 on: 08, September, 2015, 15:54:16 »
Много странно!
Получава се интересен феномен, на който не мога да намеря логично обяснение.
Това е темата за най-интересното и очаквано събитие през годината и за една седмица има 85 прочитания, а само 5 коментара, и то от двама човека, единия от които е нейния създател!
Погледнах темата за миналогодишния уиски фест и нещата са доста различни от сегашната ситуация! Това трябва да означава нещо, но засега не съм открил какво.
Дано само да не се окаже най-елементарната причина, а именно, че темата просто не е интересна на потребителите и посетителите на форума!

toddybear

• Full Member
  • Drams: +1/-0
« Reply #6 on: 08, September, 2015, 22:05:02 »
Според мен нещата са ясни. Всичко е като миналата година.

Мен единствено ме интересуват какви ще са майсторските класове, но това винаги става ясно последно.

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #7 on: 09, September, 2015, 10:20:32 »
Определено майсторските класове са едно от най-важните неща, дори и най-важното, но в събитието уиски фест се включват и много други елементи. Един от тях е срещата с приятели и колеги от форума от цялата страна. Ако не се видиш с приятели и не изкоментирате няколко уискита, все едно, че не си ходил на фест. По същия начин стои въпросът и с откриването на нови неща, а и преоткриването на някой забравени стари.
Въобще духът на събитието и цялостното му въздействие е това, което го прави интересно и запомнящо се.
Дори и само коментирането на събитията на феста, продуктите, лекторите и участниците е част от интригата, около мероприятието.
Между другото, има индикации, че тази година майсторските класове ще се появят достатъчно рано.

toddybear

• Full Member
« Reply #8 on: 09, September, 2015, 11:57:20 »
Ха дано :)

Дали Ан Милър ще идва тази година? Обещал съм и едно шише ракия.

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #9 on: 09, September, 2015, 14:08:41 »
Надявам се някой да пусне информация дали ще идва.
За всеки случай си дръж бутилката ракия "под ръка"!

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #10 on: 09, September, 2015, 15:31:23 »

Дай ракията на мен, а пък дано пратят друг вместо нея, че миналата година щях да заспя на едно от нейните представяния. Жената е отдавна в бранша и има много знания, но просто е доста скучна по време на класовете (поне на този, на който присъствах).

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

toddybear

• Full Member
« Reply #11 on: 09, September, 2015, 15:40:46 »

Дай ракията на мен, а пък дано пратят друг вместо нея, че миналата година щях да заспя на едно от нейните представяния. Жената е отдавна в бранша и има много знания, но просто е доста скучна по време на класовете (поне на този, на който присъствах).
Аз бях на Glenlivet класа, не беше нещо невероятно но не ми се е доспивало :)
А колкото до ракията, вече съм я обещал :)

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #12 on: 09, September, 2015, 17:40:23 »
На Ан Милър не знам, но на класа на Гленливет в Шератон, който също беше към 21 ч. в събота, пичът дето го водеше ни разсъни всичките, като го питах какво обича да пие.
Отговори, че обича 18 г. Чивас с Ред Бул.

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #13 on: 12, September, 2015, 12:35:13 »
Яка апатия. Обяснено ни беше, че всичко е като миналата година. Това обижда организаторите.
Слава богу, нещата са доста по-разнообразни. Ако си пура любител, почти нищо не е като преди - щандове на Маканудо, Фуентес. За уискитата аз поне знам 5 нови участника - дано не четат форума.
Всеки ден ли пием Пълтни 21, Балблеър 25, Глендронах Парламент, Хибики Хармъни.
Ако не е Владо с Феста и на Пепи мероприятието,всичкище сме само едни псевдоними.
Е поне аз, Евгени и дай боже  Росен ще бъдем там и ще си кажем наздраве 15-20 пъти.

toddybear

• Full Member
« Reply #14 on: 12, September, 2015, 12:53:22 »
Апатия чак, все пак си говорим за събитие което е след почти два месеца, повечето хора не са почнали да мислят по върпоса.

Иначе аз със сигурност ще бъда там, мисля да си заведа и приятели, но кога ще отида много зависи от майсторските класове.

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #15 on: 12, September, 2015, 13:22:32 »
Дано си прав.

toddybear

• Full Member
« Reply #16 on: 12, September, 2015, 14:27:17 »
А сетих се още нещо, силно се надявам това с пурите да не стане като миналата година, идват някакви си познати на този който приемеша поръчките и той ги предреждаше пред нормално чакащите хора, беше супер неприятно и дразнещо. Особено предвид ограниченото количество пури и времето за което се правеха. Аз висях почти час там...

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #17 on: 13, September, 2015, 12:43:27 »
За добро или за лошо, Тошко е прав!
Но сигурното в случая е, че с него ще се видим и ще анализираме обстойно "международната обстановка" в света на уискито! Доколкото ни стигнат силите, разбира се!
Slainte!

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #18 on: 13, September, 2015, 13:33:32 »
Тоше, чак пък апатия. Понеже нещата ще са като миналата година, предполагам това е добра причина да не се коментира много, защото знаем какво да очакваме.

Колкто до това кой ще идва от форумистите - мисля, че въпросът не беше поставян или аз може би съм го пропуснал.
Ще пробвам да добавя към това събитие списък за записване, а ако не стане приканвам всеки, който ще идва да пусне един коментар.

Също така, като наближи малко времето и излезат часовете за класовете, предлагам да си забодем всеки ден по една или две срещи на уречено място в уречено време, където да се събираме и да обменяме впечатления. Считам обаче, че сега е още рано за това.

Спокойно - това е само уиски :)

За пурите - колкото съм пробвал на Маканудо не ми е харесвало. Фуентес ще е интересно. Тези пак ли Делян Пеевски ги внася?

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +18/-2
« Reply #19 on: 13, September, 2015, 17:37:03 »
към момента плановете са да присъствам. Предполагам и останалите от варненската група ще дойдат ако не им мине котка пътя. Любопитно ми е да знам какви класове ще има, както и какво ще може да се купи на място