Author Topic: Топ 20 уискита,които трябва да опитате!!  (Read 21388 times)

z-imaging

• Guest
Re: Топ 20 уискита,които трябва да опитате!!
« Reply #40 on: 26, October, 2014, 20:00:28 »
Ами ти поиска БР, а не предложи нищо, та сложих каквото последно се дискутира във форума.
Кажи кой BR искаш и ще го добавя

тези финиши са малко по-сложни а точно тоя го спират като 12-ка
но като идея за пушен спейсайд ето нещо базово и много ефтино:  BenRiach Curiositas 10yo, все пак това е базова селекция  dram

rasty

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +6/-1
« Reply #41 on: 26, October, 2014, 20:54:52 »
Интересно наблюдение - от 6-ма отговорили има само 3 уискита които са фигурирали и при шестимата :) Това направо ме изуми! :o (имам предвид, че само 3, иначе тези три са абсолютно логични).

Има ли начин и ние да гледаме резултатите?

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #42 on: 26, October, 2014, 22:02:55 »
Би трябвало след попълването да може да се види резултата. Не съм позлвам много google forms та не знам дали може по друг начин да ги видите.
След ден-два ще пусна тук обобщените резултати, защото пуснах и по други канали poll-а

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

rasty

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +6/-1
« Reply #43 on: 26, October, 2014, 22:35:20 »
видях резултата след попълването, но бях 3-ти. след това не знам как са се променили нещата и ми е интересно. линкът, който даде първоначално, е само за попълване и не показва резултатите. отделен линк към резулататите не виждам.

VP

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +4/-0
« Reply #44 on: 27, October, 2014, 12:05:48 »
Трябва да призная, че аз нацъках, не тези, които всеки трябва, а тези, които аз съм пробвал  :))

Един вид казвам правете като мен :D

Май трябва да се вкара скриниращ въпрос и анкетата да се попълва само от хора пробвали 20+ малца...

vutzov

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +6/-0
« Reply #45 on: 27, October, 2014, 13:27:46 »
видях "резултати" но не като ранкинг а като брой гласове и проценти. горе долу се ориентирах, но ще ми е интересно да видя крайните резултати.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #46 on: 27, October, 2014, 16:19:44 »
Има 16 гласували, ще изчакам още един ден да видя дали ще стигнем до 20, ако не ще публикувам с колко имаме.

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +21/-4
« Reply #47 on: 27, October, 2014, 16:33:23 »
Насе, нарочно забрави Фидиците! Искаш да си ги пиеш сам.

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #48 on: 27, October, 2014, 16:55:25 »
Не казахте нищо за другите държави, дето правят малц, Япония или Бушмилс - той поне е задължителен.

vutzov

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +6/-0
« Reply #49 on: 27, October, 2014, 17:34:52 »
Не казахте нищо за другите държави, дето правят малц ...

сега видях, че Наско е преименувал пол-а "... 20 Шотландски ..." така сигурно ще е редно и да се обявят резултатите, т.е. няма да се получи разминаване, че сме включили само SMSW.

Иначе и аз си мисля, че специално в този форум Ямазаки 12 спокойно можеше да се промъкне в 20-тицата.

« Last Edit: 27, October, 2014, 17:39:08 by vutzov »

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #50 on: 27, October, 2014, 17:53:23 »
Ето предварителна класация (на последното място обаче има доста, та общо са 23, а не 20):

УискиБрой гласове от 17
1
Balvenie Double Wood 12yo, Laphroaig 10yo, Talisker 10yo
14
4
Caol Ila 12yo
13
5
Highland Park 12yo
12
6
Bowmore 12yo
11
7
Clynelish 14yo, Oban 14yo, Springbank 10
10
8
Cragganmore 12yo, Glendronach 12yo, Glenfarclas 12yo, Glenmorangie Original 10yo, Scapa 16yo
9
13
Auchentoshan 12yo, Macallan 12yo Fine Oak
8
15
Glenlivet 15yo, Lagavulin 16yo, Strathisla 12yo
7
18-23 Aberlour 10yo, Arran 10yo, Dalmore 12yo, Edradour 10yo, Glenfiddich 12yo, Old Pultney 12yo
6

z-imaging

• Guest
« Reply #51 on: 27, October, 2014, 18:15:40 »
леле мале, ако някой начинаещ пробва само първите 6 има вероятност да не иска да пие повече малц  ;D  ;D

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #52 on: 27, October, 2014, 18:24:18 »
Абсолютно си прав. Ама щото всички сте пушачи.
« Last Edit: 27, October, 2014, 18:27:59 by todoresqu »

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
« Reply #53 on: 27, October, 2014, 18:26:04 »
Браво Сан Марино, успя да разбуниш духовете.

z-imaging

• Guest
« Reply #54 on: 27, October, 2014, 18:38:06 »
хем аз съм от умерените...

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +19/-1
« Reply #55 on: 27, October, 2014, 19:01:35 »
Наско, още първоначалния ти списък беше супер и до голяма степен се припокрива и с моите 20.
Леки разминавания е нормално да има заради лични предпочитания на един или друг от нас.
Съгласен съм и с Евгени за Lagavulin 16, много хора са го пробвали в самото начало и повечето от тях изобщо не могат да осъзнаят какво слагат в устата си. Да не говорим, че на тези, които не им хареса, си изграждат кофти мнение за малцовото уиски като цяло.
Сходна ми е логиката и за Фарклас и Дронах 15 - по-добре е да се пробват 12г версии, за да оцениш надграждането при 15-ките. Все пак говорим за топ 20 за начинаещи, а не по-добър продукт измежду 12 и 15г. 

Единственото, което ми се струва, че очевидно липсва, е представител на Glenfiddich. 12-ката в никакъв случай не е нещо невероятно, но пък е най-продавания синъл малц в световен мащаб, така че ми се струва уместно да се включи в основния списък (не всеки ще се сети да попълни допълнителното поле в "poll"-a).  dram
rasti е абсолютно прав за Гленфидиха. Мисля че е задължетлен малц за начинаещите.

Branko

• Sr. Member
  • Drams: +9/-0
« Reply #56 on: 27, October, 2014, 20:17:17 »
Добре е :) на пръв поглед 5 съм ги уцелил. 2 съм ги пробвал ще гледам да си набавя останалите проби да ги опитам. Ако не разбера нищо от самото уиски,поне ще се пропия :)

waspbi

• Jr. Member
  • **
  • Drams: +1/-0
« Reply #57 on: 27, October, 2014, 22:08:48 »
Здравейте ценители на кехлибарената течност. Нов съм тук и ще ми е приятно да съм сред Вас. Има интересни неща в темите, особено в текущата. И аз попълних списъка за МОИТЕ топ 20. И понеже се повдигна темата за това дали Glenfiddich 12 да присъства в топ 20 за начинаещи, искам да изразя мнението си за това, че определени малцови уискита (включително и споменатото) не са особено достойни за класация дори и за начинаещи. Те са уискита, които човек трябва да е опитвал между другото докато е пиел всичко и като тръгне по пътя на качествените питиета, те да са останали далече в миналото му. Не че не харесвам дестилерията Glenfiddich (напротив едно от най-ценното за мен уиски което съм пил е Glenfiddich, но от друго ниво), но 12, 15 да не кажа и 18 са си доста посредствени. А може би разбулих духовете ;)  dram. Доста интересна ще е тази класация. Ще очаквам с интерес резултата.

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-2
« Reply #58 on: 27, October, 2014, 23:09:54 »
Както се казва, "Стана тя, каквато стана!".
Това по отношение на "зашеметяващия списък!
Първо, обаче, да кажа добре дошъл на колегата "waspbi". Улучи интересна ситуация с доста вълнуваща дискусия и още по-интересни резултати от нея! Наслаждавай се на момента, защото такива не се случват много често!
Що се отнася до списъка, нямам думи! И това е нашия списък за начинаещи? Не смея да си представя какъв ще е списъкът за напреднали. Неволно направих аналогия с ония колежански филми, в които за да бъде приет някой в общността на "избраните" трябва да премине някакво изпитание и да издържи определен тест. Този списък може да го поставим като задължително условие, за приемането на бъдещи членове на форума, а тези които го преминат, директно могат да бъдат произвеждани в рицарско звание.
Това в кръга на шегата, разбира се, но списъкът наистина е много впечатляващ и в него са намерили място изключителна палитра от интересни, характерни и достойни представители на уискито. Летвата е вдигната много високо, а това означава, че критериите и изискванията на нашата общност много са се повишили. Това е прекрасно и определено е резултат от развитието на общността! Поздравления колеги и наздраве!   

Branko

• Sr. Member
  • Drams: +9/-0
« Reply #59 on: 27, October, 2014, 23:27:26 »
:) Много се радвам,че темата ми събуди такъв голям интерес :) Наздраве и от мен :)