Author Topic: Топ 20 уискита,които трябва да опитате!!  (Read 21348 times)

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
Re: Топ 20 уискита,които трябва да опитате!!
« Reply #120 on: 04, November, 2014, 11:38:54 »
Пробвал съм 5 от серията с буквите на Bruichladdich 1992 Cuvee А... F, най-много ми харесаха Chateau Lafleur - Pomerol и Chateau Haut Brion - Pessac-Leognan. Bruichladdich само по себе си е уникално уиски, с някои финиши просто се допълва добре.
Само да кажем на хората тук, че Брухлади ти е любимата дестилерия ;)

Сигурно си пробвал тяхната 16ка в PX? На мен хич не ме грабна. Много рядно PX работи при мен. Искам да пробвам някой GlenD винтидж от такава бъчва, но до този момент от пробвани 5 уискита с PX влияние, единственото което ме впчатли и то наистина много e BenRaich 12yo Herodotus Fumosus. Laphroaig PX също беше добро, но не беше впечатляващо.

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

z-imaging

• Guest
« Reply #121 on: 04, November, 2014, 11:58:59 »
С PX-а трябва да се внимава, и на мен не всичко PX ми харесва. Точно 16 не съм, но 21г. Cuvee 407 съм и беше много добро, но до последно се колебаех дали Cuvee 382 което е Sauternes/Barsac Cask ми харесва повече.
Пушеното имам чувството че работи добре с PX, подкрепям за BenRaich 12yo Herodotus Fumosus и Laphroaig PX.
Винтидж дронах РХ съм пил ето този http://www.whiskybase.com/whisky/19197/glendronach-1996 на феста в Холандия и ествено беше супер  dram

Пример за РХ който не харесах е Томатин-а от Куатро серията. От 4-те Manzanilla и Oloroso бяха по-добри.

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +21/-4
« Reply #122 on: 04, November, 2014, 17:31:47 »
Писах веднъж, че  мен Лагавулин РХ дистилърса хич не ме кефи.
Станиславе не знаех за Bruichladdich, и аз имам слабост към тях, май затова така обидено скачах на Лафройг вечерта.

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +18/-2
« Reply #123 on: 04, November, 2014, 19:41:04 »
принципно не съм ценител на виното, но има добри попадения
п.п.: момчета, чак ме хвърлихте в размисли дали да си отварям Кинг Александъра :(

z-imaging

• Guest
« Reply #124 on: 04, November, 2014, 22:34:34 »
принципно не съм ценител на виното, но има добри попадения
п.п.: момчета, чак ме хвърлихте в размисли дали да си отварям Кинг Александъра :(

мен лично ме разочарова
сега ще пусна в темата за феста малко впечатления от нещата които пробвах

Branko

• Sr. Member
  • Drams: +9/-0
Преди да започна тази тема,пиех само Джак Даниел и си мислех,че е най доброто уиски в света. Миналата година,като се прибирах за БГ на летището си взех Гленливет 15 год. От чисто любопитство го взех,просто да разваля традицията да нося само едно и също уиски вкъщи. Тогава разбрах,че трябва да се разведа с стария чичо Джак. Така си лепнах крастат да събирам и да пия малц. За около 7-8 месеца успях да събера тази малка колекция.И реших да Ви се похваля. Повечето от бутилките са ми в БГ това е което имам тук. Чака транспорт :) dram dram

VP

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +4/-0
 :o
 dram

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-2
Браво!
Поздравления за колекцията!
Направо си е за завиждане!

Branko

• Sr. Member
  • Drams: +9/-0
Благодаря.  dram Като се прибера в БГ ще снимам и другата част :) Празните бутилки няма да ги снимам,че ме е срам.Да не ме помислите за алкохолик  dram ;D

malty minion

• Full Member
  • Drams: +5/-0
« Reply #129 on: 13, October, 2015, 21:09:14 »
Бих препоръчал конкретни дестилерии:
Mortlach (само независими бутилировачи, а не безумно брандираните официални версии)
Bunnahabhain - най-любимото
Aberlour - любим Speysider
Glencadam - много сполучливо, със специфична вкусова сигнатура
Ardbeg - защото е могъщо
Caol Ila - фин, деликатен стил
Highland Park - пил съм само 18 и 25. 18-ката е фантастична. The great all-rounder, както му казват.
Bowmore, и по-конкретно Tempest. Благодаря на Тодор, че изрови онази бутилка от багажника лятото. По принцип Bowmore не ме привлича особено, но този cask strength (3-та серия) си заслужаваше.
Glengoyne - превъзходно във всяко едно отношение

и едно ирландско: Redbreast, вариация на Jameson, казват. Не знам, но 12-ката е чудна.