Author Topic: Уиски Фест 2014, София  (Read 21028 times)

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-2
Re: Уиски Фест 2014, София
« Reply #20 on: 26, September, 2014, 21:39:28 »
Не знам за " Ardbeg", но аз се надявам да има интересни неща от "Bowmore"!

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
  • Drams: +36/-1
    • Whisky Experience Bulgaria
« Reply #21 on: 28, September, 2014, 15:18:20 »
Без да пускам много спойлери, за Bowmore  мога да кажа, че освен 12,15 и 18 ще има и две неща, които не се предлагат все още на българския пазар. Едното е нова NAS бутилка, а другото е cask strength. Също така ще има и приятни изненади и подаръци за участниците в нашата дегустация.
И преди Евгени да е попитал - ще има и сертификат и ще държа да е добър, но няма как да се бие този от Glenfarclas. Просто летвата е много високо :)
Ще се видим и по другите майсторски класове, тъй като whisky experience bulgaria е партньор на феста и ние ще превеждаме на половината от класовете. Като знам каква ще ни е заетостта предлагам да си ударим всички една среща някъде из залата и да пийнем по едно и да си направим една групова форумска снимка :) крайно време е да поразкрасим тази страница с някой нов, по-маниашки банер :)

Ако някой се чуди какво да ми подари за рождения ден, ето няколко идеи :):
http://whiskybase.com/wishlist.php?userviewid=3818

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #22 on: 28, September, 2014, 19:33:27 »
Това се казва добра новина!
Имам предвид изненадите, подаръците и най-вече, сертификатите!
Всеки сертификат е значим по своему, а този от Bowmore" ще е особено ценен, защото е от любимата ми дестилерия! 
За срещата на феста съм твърдо "за" да го направим и това паметно събитие, абсолютно задължително трябва да е увековечено със снимка! Имаме няколко колеги, които са "вещи" на тази тема и съм сигурен, че ще решат положително този въпрос.

vutzov

• Active members
  • Sr. Member
  • Drams: +6/-0
« Reply #23 on: 29, September, 2014, 09:07:00 »
Знаем ли дали се очаква да бъде обявена "малц програмата" на класовете или да действаме по усет. Например миналата година мисля предварително бяха обявени малцовете за Фарклас.

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #24 on: 29, September, 2014, 14:13:48 »
Не знам дали ще обявят напитките в майстроските класове, но по-скоро ми се струва, че няма как това да стане. Може и за накои от класовете това да се направи, с много уговорки, но за всичките ми се струва невъзможно. А и най-вероятно подробностите ще се уточняват до последния момент. Все пак миналогодишния клас на Гленфарклас беше перфектен. Той си беше организиран от представителя на дестилерията и това най-вероятно е дало възможност да се изпипа до най-малките подробности, въпреки че до последния момент не се знаеше годината на "фемили бъчвата". За всички класове, обаче, ми се струва, че не би било възможно.

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #25 on: 30, September, 2014, 00:03:30 »
За мен е минус това, че не е обявено какво ще се включва, но реалността е, че редица участници още не са потвърдили точно какво ще предложат. Евгени добре ги е усетил нещата.

sharksfin

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +18/-2
« Reply #26 on: 30, September, 2014, 00:29:23 »
за мен също е минус. Аз лично, дори и да се надъхам да дойда, от трите дни ще хвана реално един. И като нямам пълна яснота какво ще включва програмата/менюто, по-скоро няма да се юрна да бия толкова път

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #27 on: 30, September, 2014, 10:20:03 »
Този "минус" не е толкова голям и сериозен, и не би трябвало да е водещия мотив за отказ от участие в майсторски клас на интересна и любима тема, или пък за уважавана дестилерия. При колегата "sharksfin", предполагам че водещото е разстоянието и отдалечеността от събитието. А що се отнася до "неяснотата" по отношение на предлаганите напитки, мога да кажа, че моите впечатления, а и стаситиката от предишните два уиски фаста сочат, че поне едно от предложенията, та дори и две, са интересни и редки неща. При всички положения си заслужава труда да участва човек, а сегашната цена е без коментар. Включвахме се на 50 лева за майсторски клас, а дори не е необходимо да коментираме цената от 31.50!

todoresqu

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +21/-4
« Reply #28 on: 30, September, 2014, 18:47:06 »
THE ART OF JAPANESE WHISKY
Инж. ТОДОР АНГЕЛОВ
 НЕДЕЛЯ - 18:20-19:20
YAMAZAKI, HIBIKI, HAKUSHU
майсторски клас

1. HIBIKI 12 YO
2. YAMAZAKI DISTILLER'S RESERVE
3. YAMAZAKI 12 YO
4. HAKUSHU 12 YO
5. YAMAZAKI 18 YO

WELCOME
« Last Edit: 30, September, 2014, 18:49:36 by todoresqu »

Evgeni

• Active members
  • Connoisseur Member
« Reply #29 on: 01, October, 2014, 10:16:48 »
Прословутата японска точност!
Всичко е кото "по конец"!

z-imaging

• Guest
« Reply #30 on: 05, October, 2014, 19:55:19 »
Peated Malts of Distinction сигурно ще е с тези неща:

http://www.thespiritsbusiness.com/2014/10/beam-suntory-unveils-new-peated-portfolio/

vutzov

• Active members
  • Sr. Member
« Reply #31 on: 09, October, 2014, 12:45:13 »
На ФБ страницата има пост с менюто на мастъркласовете. Успях да се вредя и за НР, които имат впечатляващо съдържание и даже вече са изчерпани. И другите са ми много обещаващи и явно ще трябва да се действа вече който иска да е спокоен че ще участва. Enjoy :)
« Last Edit: 09, October, 2014, 12:47:07 by vutzov »

z-imaging

• Guest
« Reply #32 on: 09, October, 2014, 13:04:43 »
На ФБ страницата има пост с менюто на мастъркласовете. Успях да се вредя и за НР, които имат впечатляващо съдържание и даже вече са изчерпани. И другите са ми много обещаващи и явно ще трябва да се действа вече който иска да е спокоен че ще участва. Enjoy :)

я дай копи-пейст тук че аз примерно нямам акаунт във фейса а страницата не е публична...

atanas

• Administrator
  • Connoisseur Member
« Reply #33 on: 09, October, 2014, 13:27:18 »
"BOWMORE - THE TASTE OF ISLAY" - BOWMORE SMALL BATCH, BOWMORE 12YO, BOWMORE 15 YO, BOWMORE 18 YO, BOWMORE TEMPEST III
"CHIVAS - HIGHLANDERS" - BALLANTINE’S FINEST, BALLANTINE’S 12 YO, BALLANTINE’S CHRISTMAS RESERVE, CHIVAS 12 YO, CHIVAS 18 YO
"CRAFTING THE DALMORE - THE WONDER OF WOOD" - DALMORE 12 YO, DALMORE 15 YO, DALMORE 18 YO, DALMORE CIGAR MALT, KING ALEXANDER III
"CUTTY SARK" - ЩЕ СЕ ОПИТВАТ КОКТЕЙЛИ, НАПРАВЕНИ С CUTTY SARK BLEND, CUTTY SARK STORM & CUTTY SARK PROHIBITION
"DIAGEO MALTS" - CARDHU, THE SINGLETON, TALISKER
"FAMOUS BLENDING SESSION - MAKE YOUR OWN BLEND" - THE FAMOUS GROUSE FINEST
"FOUR ROSES - AMERICAN BEAUTY" - FOUR ROSES STANDARD, FOUR ROSES SINGLE BARREL
"FRIENDS OF LAPHROAIG - LOVE FOR A LIFETIME" - LAPHROAIG 10YO, LAPHROAIG QUATER CASK, LAPHROAIG TRIPLE WOOD, LAPHROAIG SELECT, LAPHROAIG 10 YO ORIGINAL CASK STRENGHT 2014
"GLENLIVET - THE MALT THAT STARTED IT ALL" - THE GLENLIVET 12YO, THE GLENLIVET 15YO, ABERLOUR 12 YO, SCAPA 16YO, STRATHISLA 12 YO
"HIGHLAND PARK" - HIGHLAND PARK 12 YO, HIGHLAND PARK 18 YO, HIGHLAND PARK 25 YO, HIGHLAND PARK 30 YO, HIGHLAND PARK SVEIN
"JAMESON - IRISH LEGENDS" - JAMESON STANDARD, JAMESON SELECT RESERVE, PADDY, JOHN POWERS, REDBREAST
"JIM BEAM - COME AS A FRIEND, LEAVE AS FAMILY" - OLD GRAND-DAD, JIM BEAM DEVIL'S CUT, JIM BEAM 12YO SIGNATURE CRAFT, JIM BEAM DISTILLER'S SERIES, KNOB CREEK
"JOHNNIE WALKER" - ЛУКСОЗНИ ЛЕЙБЪЛИ НА JOHNNIE WALKER
"PEATED MALTS OF DISTINCTION" - ARDMORE LEGACY, CONNEMARA CASK STRENGHT, BOWMORE 12 YO, LAPHROAIG 10 YO
"THE ART OF JAPANESE WHISKY" - YAMAZAKI DISTILLER'S RESERVE, YAMAZAKI 12 YO, HAKUSHU 12 YO, HIBIKI 12 YO, YAMAZAKI 18 YO
"THE JOY OF MACALLAN" - MACALLAN AMBER, MACALLAN SIENNA, MACALLAN RUBY

z-imaging

• Guest
« Reply #34 on: 09, October, 2014, 13:30:21 »
Мерси!

Пфу, чудно, доста нови неща ще пробвам  dram

Vladimir

• Full Member
  • Drams: +2/-1
« Reply #35 on: 09, October, 2014, 16:01:40 »
Вчера го публикуваха. Бях се насочил към Glenlivet,  но програмата им ме разочарова.  Успях обаче да се вредя за последното място на HP. Заедно с класа на Dalmore ми се струват най-примамливи .
Звъннах и на телефона на феста. Поставих един въпрос, който е уреден с правилата, но все пак се надявам да бъде преразгледан.  А именно за отливките.  Получава се така че за кратко време и ори кратък интервал би следвало да се дегустират не малко и то все хубави неща. Затова ми се струва удачно да позволят да отлеем и приберем със себе си това, което ни остане и не можем да пробваме на място. Мисля, че това е удачното решение,  тъй като искам да дегустирам,  а не правя каша от вкусове. При желание биха могли да ни направят този жест.

Vladimir

• Full Member
« Reply #36 on: 09, October, 2014, 19:11:13 »
Жалко! Отговорът на организаторите на поставения от мен въпрос бе отрицателен.  Отчитам го като недостатък.

vutzov

• Active members
  • Sr. Member
« Reply #37 on: 09, October, 2014, 21:02:06 »
Не носете със себе си празни или пълни съдове и бутилки с цел внасяне или изнасяне на течности с неизяснен произход на територията на Фестивала.

доколкото съм участвал в тълкуване на правни текстове тази формулировка търпи повече от едно тълкувания най-малкото заради подчертаната част. нека правистите да влязат в роля :).

не че призовавам към неспазване на правилата, но ако допуснем че като уиски ценители и с ясното съзнание че феста е на първо място наше събитие решим да правим нещо подобно като "преливане" ще го направим със стил дори повишавайки нивото на феста. иначе нямам съмнение че на директен офоциален въпрос организаторите няма как да отговорят нещо различно което ми напомня на една максима "не задавай въпроси на които не знаеш отговора" :)
« Last Edit: 09, October, 2014, 21:25:11 by vutzov »

Vladimir

• Full Member
« Reply #38 on: 09, October, 2014, 21:26:20 »
Vutzov,  да не си колега юрист? :-P
Не ми се тълкува в момента. Пък и нашето си тълкуване не се споделя от "решаващия състав" на организаторите.  Заявиха ми го.
А как да прикрия дрънчащите шишенца в дисагите?
« Last Edit: 09, October, 2014, 21:28:22 by Vladimir »

vutzov

• Active members
  • Sr. Member
« Reply #39 on: 10, October, 2014, 13:56:42 »
 :) Не съм юрист - мисля колегата Евгени е.