Author Topic: Интеренет платформа, която помага при избора на уиски. Как ви се струва?  (Read 1894 times)

Izmamnica

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +14/-0
Здравейте, вчера споменах на някои колеги за интернет платформа, помагаща при избор на уиски, но нямах адреса в себе си  :) Ето го:

https://drinkdistiller.com/

Взема предвид бюджет, настроение, повод...

:)

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
  • Drams: +19/-1
Пробвах го. в базата данни май нямат много уискита. Ако избереш по-голяма цена, избора се свежда до 5-6 малца :) Но като цяло видях няколко малца които бях забравил. Ако не за друго, поне може да се позабавляваш за малко.

Izmamnica

• Active members
  • Aficionado Member
Да, май така излиза. Измислено е от двама, които се чувствали "изгубени" в бар с по-богат избор на уиски...

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
Като избера по-нисък ценови клас или че ще го споделям с приятели, ми показа Jameson и разни подобни. Като избереш по-скъпи, ти вади по-скъпи. Няма много логика. Като цяло, всеки може да избере един малц в заведение или в магазин, според това колко пари има, дали е изследователски настроен в момента или не, дали ще черпи и кого, а това къде точно ще се пие, не намирам логика да се коментира. :) Може пък и да помогне сайта на някой с избора.

Izmamnica

• Active members
  • Aficionado Member
и на мен това ми направи впечатление. т.е. идеята е там, но не знаят баш какво да правят. Тази платформа е start-up и тъкмо е излязла от "фаза бета"..не знам по-готови от това ще станат ли, но мисля, че ще приемат съвети и препоръки.

z-imaging

• Guest
3 пъти цъках "pass" и все някакви бърбъни ми вади :))

Izmamnica

• Active members
  • Aficionado Member
 :) Абе я си налей една Nadurra, ако ти е останала  и наздраве!

Dobrev

• Active members
  • Aficionado Member
Да, май така излиза. Измислено е от двама, които се чувствали "изгубени" в бар с по-богат избор на уиски...
Смятай, за да изложат обективно извадка за дадени уискита според повода, настроението, това колко изследователски си настроен и прочие, колко база данни трябва да са натрупали ( да са пили ) за да могат да систематизират и подредят уискитата в определените раздели :)

Izmamnica

• Active members
  • Aficionado Member
Смятай, за да изложат обективно извадка за дадени уискита според повода, настроението, това колко изследователски си настроен и прочие, колко база данни трябва да са натрупали ( да са пили ) за да могат да систематизират и подредят уискитата в определените раздели :)

Прав си. Но се чудех, тъй като не е лоша идея, дали можем или дали си струва да им се предложи съвет..Което пък си е много работа.